Altın hırsızlığı zanlıları teminatla serbest

banner37

Gazimağusa’da iş yapmak için bulunduğu bir evden ziynet eşyası çalıp satarak sahtekarlıkla para temin eden M.A. ve hırsızlık olduğunu bildiği kolyeyi 200 TL’ye satın alan İ.Ş. aleyhine yürütülen soruşturma tamamlandı

Altın hırsızlığı zanlıları teminatla serbest
banner99

Sedef BOŞNAK

3’ER BİN TL TEMİNAT… Meseleyle ilgili benzer sabıkası olan her iki zanlı, işlediklerini kabul ettikleri suçlardan, ileride yargılanmak üzere 3’er bin TL nakdi teminat karşılığında serbest kaldı

Gazimağusa’da iş yapmak için bulunduğu Cemal Sarı’ya ait ikametgahtan ziynet eşyası çalıp satarak sahtekarlıkla para temin eden M.A. ve hırsızlık olduğunu bildiği kolyeyi 200 TL’ye satın alarak 3 bin 500 TL’ye kuyumcuya satan İ.Ş. aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Meseleyle ilgili benzer sabıkası olan her iki zanlı, işlediklerini kabul ettikleri suçlardan, ileride yargılanmak üzere 3’er bin TL nakdi teminat karşılığında serbest kaldı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili talebi aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Gökhan Kol’u tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Gökhan Kol, zanlı M.A.’nın, 13 Haziran 2021 tarihinde, 14.00-18.00 saatleri arasında, Gazimağusa’da, marangozluk işi için gittiği Cemal Sarı’ya ait ikametgahtaki mikrodalga üzerinde bulunan 1 adet altın kolye zinciri ve üzerine takılı bulunan 1 adet beyaz altın nişan yüzüğünün çalındığını söyledi.

Gökhan Kol, zanlı M.A.’nın, aynı gün altın zinciri İ.Ş.’ye 200 TL karşılığında, nişan yüzüğünü ise bir kuyumcuya satarak sahtekarlıkla 480 TL para temin ettiğini anlattı.

Kol, zanlı İ.Ş.’nin ise hırsızlık olduğunu bildiği malı satın alarak hırsızlık mal kabul edip, bahse konu kolyeyi bir kuyumcuya 3 bin 500TL’ye satarak sahtekarlıkla para temin ettiğini ifade etti ve her iki zanlı aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını dile getirdi.

banner134
Tanık polis, her iki zanlının gönüllü ifade vererek suçunu itiraf ettiğini belirterek, mahkemeden benzer sabıkaları olan KKTC vatandaşı her iki zanlıyı uygun birer teminata bağlamasını istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, konu suçların ciddiyetine ve yaygınlığına dikkat çekerek, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıları 3’er bin TL nakdi teminata bağladı.

Çiğdem Güzeler ayrıca, zanlılar lehine KKTC vatandaşı 1’er kefilin 50’şer biner TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75