Altınları çalıp, sattılar

banner37

Akdoğan’da bir evden farklı tarihlerde çok sayıda ziynet eşyası çalmakla suçlanan K.M.ve G.A., aleyhindeki soruşturmasını sürdüren polis, zanlıların tutukluluk süresini 5 gün daha uzattı:

Altınları çalıp, sattılar
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Akdoğan’da, Y.K.’nin yatak odasındaki elbise dolabında muhafaza edilen çok sayıda ziynet eşyasını farklı tarihlerde sirkat ettikleri gerekçesiyle tutuklanan K.M.(K-22) ve G.A.’nın tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı.


Ek tutukluluk talebiyle dün iki zanlıyı mahkemeye çıkaran polis, zanlıların, konu evden sirkat ettiği altınların bir kısmını Lefkoşa’da bir kuyumcuya bozdurup 20 bin TL’ye yakın para temin ettiklerini anlattı.


Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dörtyol Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Kaya Savaşçı’yı yeminli şahadete çağırdı.


Tanık polis Kaya Savaşçı, zanlı K.M.’nin arkadaşı G.A., ile birlikte, aile dostu olan Akdoğan’da sakin Y.K.’nin evinden 2021 yılı Ocak-Mayıs ayları içerisinde yatak odasındaki elbise dolabı içerisinde, siyah poşette muhafaza edilen muhtelif çeşit ve ebatlardaki altın takıları, farklı tarihlerde sirkat edip, henüz tespit edilemeyen kuyumculara sattıklarını ifade etti.


banner134
Kaya Savaşçı, polise yapılan şikayet üzerine tutukladığı zanlıların gönüllü ifade verdiğini kaydetti ve yaptığı araştırma ve soruşturma sonucu zanlıların, Lefkoşa’daki bir kuyumcudan 8 bin 400 TL’ye Y.K.’ye ait 22 ayar altın bozdurduklarını tespit ettiğini açıkladı.


Tanık polis, zanlıların, aynı kuyumcuya, 3 farklı tarihte altın bozdurup toplam 15 bin 150 TL para temin ettiklerini ifade etti.


Bahse konu altınların eritildiğini anlatan tanık polis, halen kayıp olan birçok emarenin bulunduğunu anlattı ve mahkemeden ek süre talep etti.


Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, artış gösteren hırsızlık suçlarının ciddiyetine değinerek, polisin talebini adil buldu ve zanlıların tutukluluk süresini 5’er gün daha uzattı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75