banner6

Altuğra, Denktaş’ın vefatının 11. yıl dönümü nedeniyle anma mesajı yayımladı

banner37

Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın vefatının 11. yıl dönümü nedeniyle anma mesajı yayımladı.

Altuğra, Denktaş’ın vefatının 11. yıl dönümü nedeniyle anma mesajı yayımladı
banner99

Altuğra şu ifadelere yer verdi; 

“Kıbrıs Türk halkının varoluş   mücadelesinde tarihe geçmiş, büyük özveri ve fedakarlık ortaya koyarak halkına önderlik etmiş büyük devlet adamı, Kurucu Cumhurbaşkanımız Merhum Rauf Raif Denktaş’ı 11.  Yıl dönümünde saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Denktaş, çağdaş değerlere bağlı kalarak Kıbrıs Türk halkını topluluk noktasından devlet sahibi bir halk noktasına taşımış, tüm dünyada takdir edilen liderlik ve devlet adamlığı vasıflarıyla Kıbrıs mücadele tarihiyle özdeşleşmiştir.
Bizlere düşen görev Kıbrıs Türkünün adadaki varlığının devam etmesi ve özgür bir şekilde yaşaması için yılmadan inançla mücadele eden yeri asla doldurulamayacak Kurucu     Cumhurbaşkanımızın anısını yaşatmak, bizlere emanet ettiği devletimize tüm gücümüzle sahip çıkmaktır.

Bu anlamlı gün vesilesiyle, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın manevi huzurunda saygıyla eğiliyor, O’nu özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz”.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104