banner6

Altuğra: Türkiye’de yaşayan biri gibi orada sağlık hizmet alınması hedefleniyor

banner37

Sağlık Bakanı Altuğra, ülkede yaşayan TC kimliği ve TC-KKTC kimliği taşıyan insanların Türkiye’de yaşayan biri gibi orada sağlık hizmet alınmasının hedeflendiğini söyledi 

Altuğra: Türkiye’de yaşayan biri gibi orada sağlık hizmet alınması hedefleniyor
banner99

Tufan Erhürman’ın sağlık sistemine yönelik eleştirilerine Taçoy’un yanı sıra Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra da yanıt verdi. Altuğra, tüm vatandaşların ülkede sağlık hizmeti alması için altyapı çalışmaları yapıldığını söyledi.
Ülkede yaşayan TC kimliği ve TC-KKTC kimliği taşıyan insanların Türkiye’de yaşayan biri gibi orada sağlık hizmet almasının hedeflendiğini söyleyen Altuğra, TC kimliği veya TC-KKTC kimliği taşıyan kişi Türkiye’de hastaneye gittiğinde, sigorta primleri KKTC’de yatırılıyor ve provizyon onayı alınabiliyorsa oradaki vatandaş gibi muayene olabileceğini belirtti.
İkinci adımda ise Medula sistemini hayata geçirmeyi hedeflediklerini dile getiren Altuğra, buna yönelik altyapı ve yasa geçirilmesi gerektiğini kaydetti.
 Altuğra, Genel Sağlık Sigortası geçmeden önce bu imkanı sağlamak adına kaynak arayışında olduklarını ifade etti.
İzlem Altuğra, ilaç sorununun global bir sorun olduğunu, yazışma prensibiyle bazı ecza depolarına ilaçların gelmeye başlayacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2023, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104