banner6

Altuğra: “Ülkemiz ilaçsız kalmayacak”

banner37

Altuğra: “Ülkemiz ilaçsız kalmayacak”
banner99

Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, acil servisteki sorunların farkında olduğunu ve dün yaptığı ziyarette acil servislerin desteklendiğini bizzat yerinde gördüğünü ifade etti.
Acil Durum Hastanesi’nde dam akıtması gibi bir durumun olmadığını ancak süpürgeliklerin rutubet aldığının görüldüğünü kaydeden Altuğra, “Oturduğumuz evlerimiz de süpürgelikleri rutubet alabilir, duvarları yıpranabilir, bu doğaldır. Önemli olan tadilatının yapılmasıdır. Yıkılan, dökülen, kırılanın olduğu yerde kalması söz konusu değil” dedi.
Nüfusun hızlı ve kontrolsüz şekilde arttığını ve servislerde yatak sayısının yeterli olmayacağını belirten Altuğra, 500 yataklı yeni hastanenin hayata geçmesiyle bu sorunun ortadan kalkacağına inanç belirtti.
Sağlıkta insan kaynağının doğru kullanılması ile ilgili ciddi emek verdiğini vurgulayan Altuğra, periferi desteklerken ana binanın da çökertilmemesi gerektiğini vurguladı.
İlaç konusunu Türkiye Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve yetkililer ile görüştüklerini ve bir mesafe kaydettiklerini aktaran Altuğra, “Yüzde yüz netleşme noktasına geldi. Ülkemiz ilaçsız kalmayacak. Olumlu yönde ilerleme kaydettik. Yüzde yüz sonuç alınca kamuoyu ile paylaşacağız” diye konuştu.
Kalkanlı Yaşam Evi ile ilgili Altuğra, “Kalkanlı Yaşam Evi’nde doktor ve hemşirelerimiz ve hasta bakıcılarımız vardır. Orada 72 yatılı bakım gören hastamız vardır. Orada büyük memnuniyet vardır, hiçbir hasta kaderine terkedilmemiştir” diyerek, yasası olmadığı için yaşanan bazı sorunlar olduğunu belirtti. Altuğra ayrıca, Bülent Ecevit Rehabilitasyon Merkezi’nin yatak kapasitesinin 100’e çıkarılması için çalışma yaptıklarını da ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104