Altun’dan “Kıbrıs Türklerinin Milli İradesine Saygı Duyun” paylaşımı

banner37

Altun’dan “Kıbrıs Türklerinin Milli İradesine Saygı Duyun” paylaşımı
banner90
banner99

banner134
Türkiye Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Olağan şüpheliler, KKTC’de dün gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçlarından Türkiye’yi sorumlu tutuyor. Kıbrıs Türklerinin iradesini inkâr politikasından vazgeçmenin zamanı geldi.” değerlendirmesinde bulundu.

Altun, Twitter hesabından, KKTC Cumhurbaşkanı seçimine yönelik yaptığı paylaşımda şunları kaydetti: “Olağan şüpheliler, KKTC’de dün gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçlarından Türkiye’yi sorumlu tutuyor. Kıbrıs Türklerinin iradesini inkâr politikasından vazgeçmenin zamanı geldi. Kıbrıs Türkleri, uluslararası toplumun Kıbrıs meselesini diyalog yoluyla çözme çabalarını her zaman destekledi. Ancak her seferinde Avrupa Birliği ve diğer aktörler tarafından yüzüstü bırakıldılar. Geçmişteki hataları tekrarlamayın ve Kıbrıs Türklerinin temsiliyetini kabul edip, milli iradesine saygı duyun. Gelin, Kıbrıs’ta adil ve hakkaniyetli bir çözüm için birlikte çalışalım.” 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ugur Gumustas
Ugur Gumustas - 9 ay Önce

Kibris Turku olarak Altun beye tesekkurler ederiz. Kibris Turku herzaman Turkiyemize guvendi. Biliyoruz, Turkiyesiz tek basimiza Yola cikmak zor. Kibris ta temenni cozum istiyoruz ve bunun olabilmesi icin de Turkiye’ye tabii ki ihtiyacimiz var. insAllah bu uzun yolun sonu yaklasmistir. Ozgur ve bagimsiz self determasyon dunyaca taninmis bir KKTC istiyoruz. Hep birlikte artik bu isi bitirelim.

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75