banner6

Amaç, çevre bilincinin aşılanması

banner37

Amaç, çevre bilincinin aşılanması
banner150 banner151 banner143

Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür Gençlik ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Çevre Koruma Dairesi, Güzelyurt Türk Maarif Koleji 10. Sınıf öğrencilerine yönelik çevre eğitimi düzenledi.

 Akdeniz Göleti’nde sulak alan, kuş gözlem ve doğa temelli çevre eğitim etkinliğine Doğal Hayat Şubesi’nden biyolog ve çevre eğitimi uzmanı Doç. Dr. Nazım Kaşot katılarak çevre bilincini artırmak için sunum yaptı.

Eğitim sonrası öğrencilerle birlikte Çevre Koruma Dairesi Güzelyurt Birimi işbirliğiyle çevrede bulunan çöpler toplanarak koruma altında olan sulak alanın önemi de anlatıldı.

 Düzenlenen etkinliğin temel amacı sulak alanların önemi, kuş türlerinin tanınması ve  çevre temizliği konusunda farkındalık yaratmaktır. Bu yolla da atıkların çevreye atılmaması gerektiğine dair dikkat çekilmesi vurgulanmıştır.

Temiz bir çevre farkındalığının yaratılması ve doğanın tanıtılması amacıyla Çevre Koruma Dairesi etkinliklerine devam edecektir.

Etkinliğe Çevre Koruma Dairesi Müdürü Emir Akyıllar ve Güzelyurt Türk Maarif Koleji müdür muaviniyle birlikte biyoloji öğretmenleri de katılmıştır.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2022, 14:56
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110