Amasyalı kardeşler desteksiz yürümeye başladı

banner37

Turunçlu-Ulukışla kavşakları arasında meydana gelen ve 3 kişinin hayatını kaybettiği trafik kazasında ağır yaralanan Hasan ve İlayda Amasyalı kardeşlerden sevindirici haber;

banner87
Amasyalı kardeşler desteksiz yürümeye başladı
banner90
banner99

Ahmet OGAN

   Lefkoşa-Gazimağusa anayolu üzerindeki Turunçlu-Ulukışla kavşakları arasında 6 Ekim 2019 tarihinde meydana gelen ve 3 kişinin hayatını kaybettiği trafik kazasında ağır yaralanan Hasan ve İlayda Amasyalı kardeşlerden 8 ay sonra sevindirici haberler geldi.

   Amasyalı kardeşlerin aylardır devam eden tedavilerinin ardından artık desteksiz olarak yürümeye başladıkları bildirildi.

   Hatırlanacağı üzere, 6 Ekim 2019 tarihinde akşam saatlerinde Lefkoşa’dan Gazimağusa istikametine doğru seyreden Haşim Girgin’in yönetimindeki araç karşı şeride geçerek, kardeşinin çocuğunun nişanına gitmekte olan Yahya Amasyalı’nın aracıyla yüz yüze çarpışmıştı. Kazada, Haşim Girgin, Yahya Amasyalı ve eşi Aysın Amasyalı olay yerinde hayatını kaybetmiş, Amasyalı çiftinin çocukları olan Hasan ve İlayda ise ağır yaralanmıştı.

   Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde uzun süre yoğun bakımda kalan Amasyalı kardeşler, yoğun bakımdan çıktıktan sonra bir süre daha hastanede tedavi görmüş, ardından taburcu olarak tedavilerine evden devam edilmişti.

   Aradan geçen 8 ayın sonunda Amasyalı kardeşlerin artık hiçbir destek kullanmadan yürümeye başladıkları, ancak tedavilerinin devam ettiği öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75