banner6

Amatör balıkçılar için çekek yeri inşa ediliyor

banner37

Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar, yıllardır atıl vaziyetteki Sea Side Hotel’in yakınındaki koyda gerekli izinleri alarak çalışma başlattıklarını belirtti, çalışmalardan endişe edilmemesini istedi:

Amatör balıkçılar için çekek yeri inşa ediliyor
banner8

Sedef BOŞNAK
“DOĞAYI TAHRİBE MÜSAADE ETMEYİZ”… Yasal izinlerin tümünün alındığını ve iki buçuk yıl önce projelendirilen amatör balıkçılar için çekek yeri yapımına başladıklarını açıklayan Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Zurnacılar, “Salamis Hotel’den Christal Roxcs Hotel’e kadar olan sahil boyunu korumak için canla başla çalışıyoruz. Doğayı tahribe müsaade etmeyiz. İş aracı koya indikten sonra çok sayıda vatandaş endişelendi. Endişeye gerek yok, her şey kontrolümüz altında” dedi.

banner134

Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar, belediye sınırları içerisinde yer alan sahilde amatör balıkçılar için çekek yeri yapımına başladıklarını duyurarak, sahildeki koyda iş aracını gören vatandaşların endişe etmemesini istedi, “gerekli izinleri aldık, her şey kontrolümüz altında” dedi.

Başkan Zurnacılar, doğayı korumak için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, net tavrını ortaya koydu ve doğayı tahribe müsaade etmeyeceklerini vurguladı.

Başkan Mustafa zurnacılar, yıllardır atıl vaziyetteki Sea Side Hotel’in yakınındaki koyda, bölgedeki amatör balıkçılar için çekek yeri yapılacağını anlattı.

Gerekli yasal izinlerin tümünün alındığını ifade eden Mustafa Zurnacılar, iki buçuk yıl önce projelendirilen çekek yerinin, 6 metre uzunluğunda olacağını belirterek, bölgedeki 450’ye yakın amatör balıkçıya hizmet verileceğini ifade etti.

Zurnacılar, yönetimlerinde bulundurdukları, Salamis Hotel’den Christal Roxcs Hotel’e kadar olan sahil boyunu korumak için canla başla çalıştıklarını vurguladı ve ekledi:

“Sahiller vatandaşındır. Ortak yaşam korunmalı. İş aracı koya indikten sonra çok sayıda vatandaş endişelendi. Endişeye gerek yok. Her şey kontrolümüz altında.

İmar Planı’nda korunaklı bölge olarak işaretli olan bahse konu koyda, tüm izinleri alıp, 2,5 yıl önce projelendirilen çekek yeri yapımı için çalışmaları başlattık. Belediye olarak, doğayı tahrip etmemiz mümkün değildir. Bu düşünülemez. Biz, doğayı koruruz, tahrip edenlere de müsaade etmeyiz. Çalışmaların tümü izinli.

Bahse konu alana, 6,5 metre uzunluğunda çekek yeri inşa edilecek. Balıkçılar buradan günübirlik gemilerini denize indirip, araçlarına bildirebilecek.

Ortak kullanım alanlarını korumak için özverili bir şekilde çalışıyoruz. Salamis Hotel’den Christal Roxcs Hotel’e kadarki sahil kontrolümüzde. Bu alan içerisinde kaplumbağaları koruma alanımız var. Onları koruyarak hareket ediyoruz. Biz, sahillerimizi ve burada yetişen bitki ve yaşayan hayvanları koruyarak, halka hizmet için adım atıyoruz. Ekolojik dengeye zarar vermeden, doğayı tahrip etmeden hakaret ediyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104