Amatör Denizci Belgesi ve Kısa Mesafe Telsiz Eğitim ve sınavı cumartesi yapılıyor

banner37

Amatör Denizci Belgesi ve Kısa Mesafe Telsiz Eğitim ve sınavı cumartesi yapılıyor
banner99

Amatör Denizci Belgesi (ADB) ile Kısa Mesafe Telsiz (AMT) eğitimi ve sınavı, 19 Ekim 2019 Cumartesi Lefkoşa’da Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Büyük Kütüphane’de bulunan 4 numaralı salonda yapılıyor. Saat 10:00’da başlayacak eğitimler ve 13.00’te başlayacak olan sınavlara katılıp Amatör Denizci Belgesi ve Kısa Mesafe Telsiz belgesine sahip olmak isteyenler, en geç 16 Ekim 2019 Çarşamba mesai bitimine kadar internet sitemiz üzerinden (www.bub.gov.ct.tr/BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER/ADES) çevirim içi (online) kayıt yaptırmaları veya aynı bağlantıda bulunan kayıt formunu doldurup basin.ulastirma@bub.gov.ct.tr adresine PDF veya JPEG formatında göndermeli veya şahsen Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığına iletmeleri önemle rica olunur.

13 Temmuz 2019'da yapılan ADB eğitim ve sınavına katılıp ADB almaya hak kazananlar, 24 metreye kadar motorlu özel tekne kullanma yetkisine sahip olacak. 24 metreye kadar olan telsizli özel tekneler, yalnızca ADB ve KMT belgesi sahipleri tarafından kullanılabilecektir. Bu nedenle 13 Temmuz 2019’da Gazimağusa’da yapılan ADB eğitim ve sınavına katılan ve belge almaya hak kazananlar, KMT belgesi sahibi olmak istiyorlarsa, Cumartesi günü saat 11.00’de yapılacak olan KMT eğitimi ve 13.00’te yapılacak olan KMT sınavı için ön kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

ADB ile KMT belgesi eğitim ve sınavına katılım için kayıt yapanlar, 19 Ekim Cumartesi günü eğitim ve sınavın yapılacağı yere 2 adet vesikalık fotoğraf, kimlik kartının aslı ile fotokopisi ve sürüş ehliyetinin aslı ile fotokopisi getirmeleri gerekmektedir. Kamu görevlisi olmayan ve Kısa Mesafe Telsiz Eğitim ve Sınavına katılacak olanlar, Türkiye e-devlet üzerinden veya ikamet ettikleri ilçenin polis müdürlüğünden alacakları adli sicil kaydını getirmelidir. Katılımcı 18 yaşından küçük ise, yukarıda talep edilen belgelerin yanında sağlık raporu da getirmeleri gerekmektedir.

ADB ve KMT eğitimi ve sınavı veya kayıt işlemleriyle ilgili sorunuz varsa lütfen bizi +392 601 15 35 numaralı telefondan mesai saatleri içerisinde arayın.

ADB ve KMT Eğitim Dökümanı’na ulaşmak için tıklayınız

19 Ekim 2019 Cumartesi ADB ve KMT Eğitimi ve Sınavı Programı:

09.00: KAYIT

10.00: ADB Eğitimi

11.40: KMT Eğitimi

12.50: ARA

13.00: ADB ve KMT Sınavı

Bu arada, 13 Temmuz 2019’da Gazimağusa Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Amatör Denizci Eğitim ve Sınavına katılanlar, Amatör Denizci Belgelerini, mesai saatleri dahilinde Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan alabilecektir.

Amatör Denizci Eğitim ve Sınavına katılıp belge harcı ödemesi yapamayanlar için oluşturulan “ödeme kodları” (C kodları) bakanlığımızın internet sitesinde yayınlanmıştır.

Amatör Denizci Eğitim ve Sınavına katılıp, belge harcı yatıramayanlar, internet sitemizde (BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER/ADES) “ADES BELGE HARCI C KODU/EKSİK EVRAK LİSTESİ”ne ulaşıp isminin karşısında yazan “C kodunu” kullanarak, KKTC’de bulunan herhangi bir Halkbank şubesi veya Halkbank İnternet Şubesinden ödeme yapabileceklerdir. Aynı listede başvuru formu ibraz etmeyen katılımcılar da belirtilmiştir.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75