banner6

Ambulansa takıldı, kazaya neden oldu

banner37

Lefkoşa’da vakaya giden bir ambulansın peşine takılan sürücü, kazaya sebebiyet verdi

Ambulansa takıldı, kazaya neden oldu
banner99

Mehmet KARA

Ambulanslar, siren çalarak yolu açmaya çalışırken arkalarından gelen otomobillerin onları takip ettiğini görürsünüz. Bunlar tahmin ettiğiniz gibi hasta yakınları falan değil, ambulansın açtığı yoldan faydalanan sürücülerdir.

Sirenleri çalarak bir vakaya giden ambulansın arkasında yarattığı boşluktan yararlanarak trafikten kurtulmak isteyen bazı sürücüler, kazalara davetiye çıkarıyor.

banner134

Ambulanslara yol verilmesi, peşine takılmaması ve önüne geçilmemesi konusunda sürücüleri uyaran uzmanlar, ‘Hasta yakını da olsanız, ambulansları takip etmeyin” ifadelerine yer verdi.

Ambulansa arkadan çarptı

Lefkoşa’da, Başbakanlık Trafik Işıkları yakınlarında, dün öğlen saatlerinde vakaya giden bir ambulansın peşine takılan sürücü, kazaya sebebiyet verdi. Kaza nedeniyle trafikte uzun araç kuyruğu oluştu.

Sürücü, aracıyla takip ettiği ambulansa arkadan çarparak durabildi. Şans eseri yaralanmanın olmadığı kaza, hasarla atlatıldı.

Vakaya yetişmek için zamana karşı yarışan 112 sağlık ekibi, kaza nedeniyle olay yerine gidemedi. İçeriden ikinci bir ambulans vakaya gönderildi.

524 TL para cezası var

Ambulansı takip etmek yasada bir trafik suçu olarak yer almıyor. Ancak sürücülere Motorlu Araçlar ve Yol Trafik Yasası’na göre “Bir yolda ihtiyatsızca, acele ile ve halka tehlike teşkil edecek bir şekilde motorlu araç kullanmak” suçundan 524 TL para cezası uygulanıyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2018, 08:24
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104