Amcaoğlu: Boş yere panik yaratmayın

banner37

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, Haspolat'ta bulunan öğrenci yurdundaki koronavirüs pozitif vakalarla ilgili açıklama yaptı. Amcaoğlu  yaptığı açıklamada söz konusu öğrencilerin 3 aydır adada olduğuna işaret ederek, “Boş yere panik yaratmayın, insanları sıkıntıya sokmayın” ifadelerini kullandı.

Amcaoğlu: Boş yere panik yaratmayın
banner90
banner99

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, Sağlık Bakanlığı’nın 1 Mart 2021 pazartesi günü paylaştığı, Koronavirüs testi pozitif çıkan 27 öğrenciyle ilgili açıklama yaptı.

Amcaoğlu, asılsız söylem ve haberlerle boş yere panik yaratıldığına, insanların daha fazla sıkıntıya sokulduğuna işaret etti.

banner134
Amcaoğlu’nun yaptığı açıklama şu şekilde:

“Covid-19 testi pozitif çıkan 27 öğrencinin, tamamı son 3 aydır adamızda ikamet etmektedir. Bu öğrencilerin hiçbiri adaya yeni gelmemiştir. Sağlık Bakanlığı ekipleri tarafından temaslı takipleri yapıldı ve temaslıları da izole edildi. Belli başlı çevreler tarafından test sonuçları pozitif çıkan 27öğrencinin adaya yeni geldiği söylenmektedir. Bu tamamen yalandır. Kaldı ki adaya gelecek olan öğrenciler karantinaya tabi tutulacak ve Sağlık Bakanlığı tarafından karantina süreleri zarfında yine teste tabi tutulacaklardır. Karantina süresini tamamlayan ve son testi de negatif çıkan öğrenciler serbest bırakılacaktır. Dolayısıyla dışarıdaki insanımızın sağlığını olumsuz etkileyecek her hangi bir risk ortamı yaratılmayacaktır. Böyle sıkıntılı ve hassas olduğumuz bir dönemde yalan yanlış söylemde bulunmak veya haber yapmak ne yazık ki boş yere panik yaratmaktan ve insanlarımızı daha fazla sıkıntıya sokmaktan başka bir işe yaramamaktadır. Lütfen bu kadar düşüncesiz ve acımasız davranmayalım.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75