banner6

Amcaoğlu: Enerji üst kurulunu tekrardan hayata geçireceğiz

banner37

Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu, Genç İşadamları Derneği’nin Genel Kurulu’nda hükümetin karşılaştığı akaryakıt, doğalgaz, enerji gibi sorunlara rağmen yılmadan çalışmaya devam ettiğini kaydetti.

Amcaoğlu: Enerji üst kurulunu tekrardan hayata geçireceğiz
banner99

Amacaoğlu ‘Biz acizlik gösterip,   KKTC’de yaşıyoruz, tanınmıyoruz deyip kabuğumuza çekilmiyoruz’ dedi.
Amcaoğlu hükümet olarak  bugüne kadar organize sanayi bölgeleri ile ilgili yasayı Bakanlar Kurulu’na gönderdiklerini vurgulayarak,  Hal Yasası konusundaki yasanın bitirilmesi  için çalışmaların devam ettiğini kaydetti. Amcaoğlu yasayı ay sonuna kadar Meclis Genel Kurulu’na sevk etmeyi planladıklarını ifade ederek, “halkımza yaklaşık 11 yıldır söylenen fakat bir türlü  hizmetine getrilmeyen mevzuatı getirmiş olacağız “ ifadelerini kullandı.
Amcaoğlu Enerji konusunda da değerlendirmelerde bulundu.
“ Enerji gündemimizde,   iki tribunin devredışı kalması ile Girne karanlığa gömüldü. Malesef uzun yılların getirdiği sıkıntıları yaşıyoruz. Başbakanımızın direktifi doğrultusunda çok süratle, biz enerji dairesini ve  enerji üst kurulunu tekrardan ete kemiğe büründüreceğiz . Enerjinin devamında, enerji strateji eylem planını, Ticaret Strateji eylem planını ve Sanayi Strateji eylem planını Türkiye Cumhurieyti muhataplarımızla birlikte çok kısa sürede planlamayı hedefliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104