Amcaoğlu, “Enflasyon rakamları gerçekçi değil” eleştirilerini cevapladı

banner37

banner87
Amcaoğlu, “Enflasyon rakamları gerçekçi değil” eleştirilerini cevapladı
banner90
banner8

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu da eleştiriden korkmadıklarını belirterek, komitelerdeki amacın da daha iyiyi bulmak olduğunu söyledi. 
Bütçedeki tadil rakamlarının bilindiğini kaydeden Amcaoğlu, önemli olanın artış öngörüleri olduğunu anlattı. 
“Enflasyon rakamları gerçekçi değil” eleştirisine cevaben bunun ilgili kurumlar tarafından hesaplandığını dile getiren Amcaoğlu, bunların bilimsel çalışmalar olduğuna işaret etti. 
Ercan Havalimanı işletmesi konusundaki sorunlar nedeniyle yaklaşık bir yıldır fatura kesilemediğini, bu yüzden gerçek rakamlara ulaşılamadığını dile getiren Amcaoğlu, bu yüzden farklı rakamlar oluştuğunu söyledi. 
2013-2015 yıllarında atılan doğru adımlara işaret eden Amcaoğlu, amaçlarının denk bütçeye ulaşmak olduğunu kaydetti. 

banner134
Yerel gelirleri artırmak için adım atmaktan çekinmeyeceklerini söyleyen Amcaoğlu, teşvikler konusunun da yeniden gözden geçirilmesi gerektiği düşüncesine katıldığını belirtti. 
Değişik alanlarda otomasyona geçilmesinin önemine işaret eden Amcaoğlu, bu konuda devam eden çalışmalara işaret etti. Amcaoğlu, doktorların otomasyon sistemine ayak direttiğini, bunun için yardımcı istediklerini söyledi. 
Trafik konusundaki eleştirilere de değinen Amcaoğlu, bir yerlerde eksikler olduğunu ancak alkol, cep telefonu kullanımı gibi unsurların da göz önünde bulundurulması gerektiğini anlattı. 
Amcaoğlu, Gelir ve Kurumlar Vergisi’nde önemli değişiklikler yapıldığını dile getirdi. Amcaoğlu, MOBESE projesinin kısa süre sonra hayata geçeceğini de anlattı. 
Doğrudan gelir desteklerinin düzenli şekilde ödendiğini belirten Amcaoğlu, ek mesailer konusunda atılması gereken adımların farkında olduklarını söyledi. Amcaoğlu, el birliğiyle sağlıkta kamu hizmeti sağlanabilmesiyle alakalı vardiya ve rotasyon için gerekli istihdamları yapmayı hedeflediklerini anlattı.  
Amcaoğlu ülkenin kaynaklarını verimsiz kullanılmaması gerektiğini dile getirdi. 

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 18:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75