banner6

Amcaoğlu: Sıkıntıları gidermeye yönelik çalışmalarımızı tamamladık

banner37

Amcaoğlu: Sıkıntıları gidermeye yönelik çalışmalarımızı tamamladık
banner151 banner143

Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu, BRT’de katıldığı bir programda gündeme dair soruları yanıtladı.

“Petrol fiyatlarındaki zam tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizi de etkiliyor ”diye konuşan Amcaoğlu, günlük yaşanan zam sıkıntılarının bakanlar kurulunun her toplantısında gündeme geldiğini belirtti.

Amcaoğlu, Başbakan Üstel’in kendilerine verdiği talimatla yarın ekonomik önlem paketiyle ilgili Çalışma, Ekonomi ve Maliye Bakanlıkları olarak bir toplantı yapacaklarını ve eldeki imkanlar nispetinde neler yapılabileceğini konuşacaklarını söyledi.

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı olarak hazırlıklarını tamamladıklarını belirten Amcaoğlu, sadece zamlarla ilgili değil, ekonomik anlamda ülkenin önünü açacak, maaş ve maaş ödemelerindeki dengeleri sağlayacak, çalışanın yüzünü güldürmek adına sıkıntıları giderecek çalışmaların tamamlandığını ve yarınki toplantıda bunları ilgili bakanlıklarla paylaşacaklarını söyledi.

Amcaoğlu, “Sadece şikayet ederek, zamların maalesef bizim kontrolümüzde olmadığını söyleyerek değil, çareler üreterek, elimizden geldiğince bu zorlukları gidermeye çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yarınki toplantıda hedeflenen çalışmanın, hafta başında şekilleneceğini tahmin ettiklerini belirten Amcaoğlu, yeni gelişen şartlar karşısında petrol fiyatların ve kurların yarattığı durumu aşmak adına çok kısa sürede söz konusu paketi kamuoyuyla paylaşacaklarını söyledi.

Önemli olanın, yaşanan zamlar oranında, maaşları da aynı paralelde artırabilmek olduğunu belirten Amcaoğlu, ancak bu şekilde sıkıntılı süreçten çıkılabileceğini söyledi.

Düşük maaşa yüksek artış, yüksek maaşa az artış konusundaki çalışma konusunda ise Amcaoğlu, bunu vergi dilimleriyle ve daha farklı mevzuatlarla düzenleyecek olanın Maliye Bakanlığı olduğunu belirterek, yarınki toplantıda bunların da dile gündeme geleceğini ifade etti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104