Amcasının 6 kaburga kemiğini kırdı!

banner37

Bulut Sarıdoğan, eşiyle tartıştığı için, kendisini sert bir şekilde uyaran öz amcasını tahta sopayla döverek hastanelik ettiği suçlamasıyla tutuklandı

Amcasının 6 kaburga kemiğini kırdı!
banner90
banner99

“AMCANIN HAYATİ TEHLİKESİ VAR”… Bulut Sarıdoğan’ı mahkemeye çıkaran polis, zanlının amcası Mustafa Sarıdoğan’ın başına sert bir şekilde sopayla vurarak yere düşürdüğünü ve sol tarafındaki 6 kaburga kemiğinin kırılmasına yol açtığını belirtti. Ameliyattan sonra Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde müşahede altına alınan Mustafa Sarıdoğan’ın bilincinin kapalı olduğunu söyleyen polis, hayati tehlikesinin bulunduğunu vurguladı.

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da, eşiyle tartıştığı için kendisini sert bir şekilde uyaran 52 yaşındaki öz amcasını, tahta sopayla ciddi şekilde darp edip hastanelik eden Bulut Sarıdoğan, dün mahkemeye çıkartıldı ve aleyhine tahkikat maksatlı 3 gün tutukluluk emri alındı.

   Sopayla başından yara alıp sert bir şekilde yere düşerek, sol taraftaki 1, 3, 4, 5, 6, 7 ve 8’inci kaburga kemiği kırılan Mustafa Sarıdoğan’ın bilincinin kapalı olup hayati tehlikesinin var olduğu belirtildi.

   Polis, ameliyattan sonra Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde müşahede altına alınan Mustafa Sarıdoğan’ın sağlık durumunun tahkikatın seyrine yön vereceğine de vurgu yaptı.

Mahkemeden özür diledi

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten savcı Hasan Boşnak, meselenin olgularını aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dörtyol Polis Karakolu’nda görev yapan İbrahim Bulut’u tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis İbrahim Bulut, zanlının, 3 Eylül 2020’de saat 15.30’da, Vadili’deki ikametgahında, eşiyle tartıştığı için kendisini uyarmaya gelen aynı köyde sakin Mustafa Sarıdoğan’ı ciddi şekilde darp ettiğini söyledi.

   İbrahim Bulut, zanlının, tasarrufunda bulunan 43 santim uzunluğundaki tahta sopayı, avlusu içerisinde, amcasının kafasına vurup darp ettikten sonra sert bir şekilde yere düşmesine sebebiyet verdiğini anlattı.

   Bulut, adı edilenin yere düşürmesi sonucu sol 1, 3, 4, 5, 6, 7 ve 8’inci kaburga kemiğinin kırılmasına ve başında 2 santimlik kesi oluşmasına sebep olduğunu ifade etti.

   Mustafa Sarıdoğan’ın önce Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne, ardından da Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak ameliyata alındığını ve şuurunun kapalı olup, hayati tehlikesinin bulunduğunu belirten polis memuru İbrahim Bulut, serbest kalması halinde tahkikatına etki etme olasılığı olan zanlı aleyhine mahkemeden tutukluluk emri talep etti.

   Zanlı, söz verilmesi üzerine, mahkemeden özür diledi.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, tahkikatın selameti için zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75