Ana- oğul tutuklandı

banner37

Yeniboğaziçi’ndeki bir eve baskın yapan polis, 11’i izinsiz 17 parça eski eserle 1’i kuru 2 kök ekili Hintkeneviri bitkisi ile kağıt parçasına sarılı 1 gram ağırlığında Hintkeneviri olduğuna inanılan madde ele geçirdi

banner87
Ana- oğul tutuklandı
banner90
banner8

ANNE TEMİNATA BAĞLANDI, OĞLUNA 2 GÜN TUTUKLULUK VERİLDİ… Polis, eski eser tasarrufundan Ayşegül Sevdalı’yı, uyuşturucu ziraat ve tasarrufundan da oğlu Ş. S.’yi tutuklayıp Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarttı. Zanlı Ş. S. aleyhine mahkemeden 2 gün tutukluluk emri temin eden polis, Ayşegül Sevdalı için de işlediği suçtan ileride yargılanmak üzere 5 bin TL nakdi teminat kararı sağladı.

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa polisi aldığı bir ihbar üzerine Yeniboğaziçi’ndeki bir eve baskın düzenledi. Polis, evde, muhtelif şekillerde Helenistik, Geometrik ve Roma dönemine ait 11’i izinsiz 17 parça eski eser ve 1’i kuru 2 kök ekili Hintkeneviri bitkisi ile kağıt parçasına sarılı 1 gram ağırlığında Hintkeneviri olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt etti.

   Polis, eski eser tasarrufundan Ayşegül Sevdalı’yı, uyuşturucu ziraat ve tasarrufundan da oğlu Ş. S.’yi tutuklayıp Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarttı.

   Zanlı Ş. S. aleyhine mahkemeden 2 gün tutukluluk emri temin eden polis, Ayşegül Sevdalı için de işlediği suçtan ileride yargılanmak üzere 5 bin TL nakdi teminat kararı sağladı.

Yargıç huzuruna ayrı ayrı çıktılar

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Hazan Aksu huzurunda görüşülen iki ayrı duruşmada, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mahir Türe ve Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Erman Sennaroğlu yeminli şahadet verdi.

   Polisler, konu evde 18.35 ile 19.05 saatleri arasında arama yapıldığını anlattı.

   Yapılan arama sonucu Ş. S.’ye ait yatak odasındaki komodin üzerindeki eşyalar arasında 2 adet beyaz renk kağıda sarılı yaklaşık 1 gram ağırlığında Hintkeneviri türü bitkisi olduğuna inanılan madde, konu yatak odası karşısındaki merdiven ayağı altındaki saksı içinde mavi beze sarılı 1 kök kurutulmuş Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan bitki ve beyaz süs saksısı içinde ekili 1 kök hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan bitki ele geçirildi.

   Konu evdeki bir oda içerisinde de Helenistik, Geometrik ve Roma dönemine ait olduğu belirlenen 11’i izinsiz 17 parça eski eseri emare zapt eden polis, Eski Eserler ve Müzeler Dairesi yetkililerinin, zanlıdan şikayetçi olduğunu belirterek, mahkemeye talepleri aktardı.

   Polis, yemin tahtında şahadet verdiği mahkemeden “Rahmetli babamın evinden gelen eşyalar arasındaydı, eski eser olduklarını yeni fark ettim” diyerek suçunu itiraf eden Ayşegül Sevdalı için uygun bir teminat, Ş. S. hakkında da tutukluluk emri talep etti.

   Yargıç, Ş. S.’nin 2 gün tutuklu kalmasına izin ve emir verirken, anne zanlıyı ise yargılanıncaya değin KKTC dışına çıkmaktan men edip 5 bin TL nakdi teminata bağladı.

   Yargıç ayrıca zanlı lehine KKTC vatandaşı bir kefilin de 50 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 11 ay Önce

Aman ne mühim iş becerdi KKTC polisi. 1 gr gannavuri ile 1 kök kurumuş çiçek buldu. :))) a pardon bir kadına da rahmetli babasından kalma "eski eser". Salamis Orman'ını iki tur at sağda solda atılı durur o eski eserler. Çok değer verirsiniz sanki da eski eserlere. Memleket uyuşturucu ticaretinin merkezi, özellikle de üniversiteler, her gün orada burada Afrikalı öğrencierin cesetleri bulunur, bizim polis 1 gr gannavuri buldu diye çiftetelli oynayacak biraz daha. ????????

SIRADAKİ HABER

banner75