'Anahtar, evinin kapısını açtı'

banner37

Lefkoşa’da ‘yüksekten düşme’ olayını araştıran polis, yerde sigara paketi içerisinde 2 gram uyuşturucu ve bir ev anahtarı buldu, incelemeyi seyredenler arasında bulunan 22 yaşındaki A.M.M. isimli genci tutukladı

banner87
'Anahtar, evinin kapısını açtı'
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Başkent Lefkoşa’da önceki gün bir yüksekten düşme olayını soruşturmaya giden polis, olay mahallinde inceleme yaparken yerde atıl vaziyette bir sigara paketi buldu. Paketin içerisinde yaklaşık 2 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde ve bir ev anahtarı bulan polis, yaptığı araştırmada anahtarın, olay mahallinde yapılan incelemeyi seyredenler arasında bulunan 22 yaşındaki A.M.M.’nin evinin kapısını açtığını belirledi ve genci tutukladı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde (hintkeneviri) tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan A.M.M., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görülen duruşmada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayşe Kaymak Şadi, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Ozan Özder’i tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özder, 27.07.2018 tarihinde, saat 01.00 sıralarında, Lefkoşa’da polis tarafından yüksekten düşme olayının soruşturulması esnasında olay mahallinde yerde sigara paketi içerisinde yaklaşık 1 buçuk gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve bir başka kâğıt içerisinde yaklaşık 600 miligram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alındığını kaydetti.

Polis memuru Ozan Özder, sigara paketi içinde zanlının ikametgâhına ait anahtar bulunduğunu belirtti. Zanlının uyuşturucuyu aldığı kişinin arandığına vurgu yapan Özder, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2018, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75