Analiz raporları henüz çıkmadı

banner37

Gazimağusa’da ele geçirilen toplam 11 gram Hintkeneviriyle ilgili tutuklanan 3 zanlı, 2 gün daha poliste tutuklu kalacak

Analiz raporları henüz çıkmadı
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK
 

Birbirlerinden uyuşturucu satın aldıkları suçlamasıyla tutuklanan ve aleyhlerine toplam 11 gram Hintkeneviriyle ilgili soruşturma başlatılan 3 gencin tutukluluk süresi 2’şer gün daha uzatıldı.


Polis, elden ele dolaştığını tespit ettiği 11 gram ağırlığındaki Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inandığı maddeyi ve muhafazasında kullanılanları incelenebilmesi için gönderdiği labaratuvardan henüz sonuç alamadığını ifade etti. Çıkacak sonucun tahkikatına yön vereceğini de sözlerine ekledi.

“Uyuşturucu alma, verme ve tasarrufu” suçlarıyla ilgili tutuklanan A.U.U. (E-30), A.A.H. (E-27) ve S.O.A. (E-32), dün, ek tutukluluk talebiyle, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzuruna çıkarıldı.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Osman Üreten’i meseleyle ilgili yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Osman Üreten, aldığı bir ihbar ışığında, 15 Aralık’ta, saat 20.30 sıralarında, Gazimağusa’da Barış Sokak üzerindeki bir apartman girişinde, A.U.U.’yu (E-30) tespit ettiklerini söyledi.

Osman Üreten, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından A.U.U.’nun üzerinde yapılan aramada, parfüm kutusu içerisindeki çorap içerisindeki naylon ve kağıt parçasında yaklaşık 10 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt ettiğini kaydetti.

banner134

Üreten, yaptığı ileri soruşturmada A.U.U.’nun konu maddeyi A.A.H.’den, A.A.H.’nin de S.O.A.’den aldığını öğrendiğini ve her iki zanlıyı da tutukladığını kaydetti.

S.O.A.’nın ikametgahındaki çalışma masası üzerinde kitap sayfası içerisinde yaklaşık 1 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare aldığını kaydetti.

Tanık polis, emareleri analiz için gönderdiği Devlet Kimya Laboratuvarı’ndan ve PGM Parmak İzleri Şubesi’nden henüz bir rapor temin edemediğini anlattı.

Polis, A.U.U.ve A.A.H.’nın gönüllü ifade verdiğini belirterek, başlattığı tahkikatını salimen tamamlayabilmek ve zanlıların ülkedeki statülerini araştırabilmek için ek süreye ihtiyacı olduğunu belirtti ve mahkemeden zanlılar aleyhine ek tutukluluk emri talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, konu suçun yaygınlığına ve ciddiyetine vurgu yaptıktan sonra, tahkikata etki etme olasılığı olan zanlıların, 2’şer gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75