Analiz sonuçları bekleniyor

banner37

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği iki operasyonla tutuklanan üç uyuşturucu satıcısının tutukluluk süresi bir gün daha uzatıldı

Analiz sonuçları bekleniyor
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonlarda tutuklanan üç uyuşturucu satıcısının tutukluluk süresi bir gün daha uzatıldı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) alma, verme ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar G.T.M. (E-23), B.D.M.(E-21) ve P.C. (E-28) dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kaan Kurtbir’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kurtbir, 18.06.2021 tarihinde, saat 14.30 sıralarında, Lefkoşa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından zanlı G.T.M.’nin tasarrufunda uyuşturucu madde olduğu bilgisinin alınması üzerine, üst aramasında şortunun cebinde 4 ayrı pakette satışa hazır yaklaşık 3 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunarak, emare alındığını belirtti.

banner134
Polis memuru Kaan Kurtbir, mesele ile ilgili olarak yürütülen soruşturmada, zanlının konu maddeleri zanlı B.D.M.’den aldığının tespit edildiğini ve zanlı B.D.M.’nin, zanlı P.C. ile birlikte tespit edildiğini anlattı.

Kurtbir, B.D.M.’nin ikametgahında yapılan aramada yaklaşık 2 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve bir adet elektronik hassas terazi bulunarak emare alındığını kaydetti.

Kurtbir, B.D.M.’nin gönüllü ifadesinde konu maddeleri 450 TL karşılığında zanlı P.C.’den aldığının tespit edildiğini belirtti.

Kurtbir, zanlılardan ikisinin telefon görüşmesi detaylarının incelenmesi gerektiğine ve analiz sonuçlarının da beklendiğine vurgu yaptı.

Tahkikatın çok yönlü devam ettiğini söyleyen Kurtbir, zanlıların bir gün daha tutuklu kalmasını talep etti. Yargıç Temay Sağer, zanlıların bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75