Anastasiadis: Akıncı'yla görüşmeye hazırım

banner37

Rum Yönetimi Başkanı Anastasiadis’in dün akşam yaptığı açıklamada Akıncı’yla görüşmeye hazır olduğunu söylediğini aktardı.

Anastasiadis: Akıncı'yla görüşmeye hazırım
banner90

Habere göre Anastasiadis, Akıncı’yla sosyal bir görüşmede bir araya gelmeleri yönünde çabalar olduğuna dair bilgilerin sorulması üzerine “böyle bir çabadan haberdar olmadığını” söyledi.

Akınıc’yla görüşmeye hazır olup olmadığı şeklindeki bir soruya karşılık ise Anastasiadis, “elbette, her zaman hazırım” yanıtını verdi.

banner9
Fileleftheros gazetesi ise konuya ilişkin haberini: “Metodolojiyi Görüştüler” başlığı altında verirken, Anastasiadis’in Eide’yle dünkü görüşmesinde Kıbrıs sorununun özü dışında bir şeyi tartışmadığını, böylece kendisini müzakere masasına dönmeye hazır olduğu mesajını verdiğini iddia etti.

Gazete, Anastasiadis’in Eide’yle dünkü görüşmesinde, “1) Üzerinde uzlaşı bulunan konular, 2) İki taraf arasında görüş ayrılıkları bulunan ancak anlaşmaya yakın oldukları konular ve 3) uzlaşmazlık bulunan ve görüş ayrılıklarının büyük olduğu konular” şeklinde ayrım yapılması görüşünü ayrıntılı şekilde izah ettiğini yazdı.

Bir buçuk saatten fazla süren dünkü görüşmenin büyük çoğunluğunda müzakere başlıklarının bir bir ele alındıklarını ve Anastasiadis’in Eide’ye uzlaşı ve uzlaşmazlık noktalarını anlattığını yazan gazete, Eide’nin ise Anastasiadis’in önerisini, sürecin ilerlemesine yardımcı olacak bir öneri olarak gördüğünü ve bunu Akıncı’ya ileteceğini savundu.

Eide’nin görüşme sonrasında yaptığı açıklamada “taraflara eşit mesafede durmaya çalıştığı”  yorumunda da bulunan gazete, Akıncı ve Anastasiadis’in “bu akşam bile olabilecek bir yemekte bir araya gelmeleri konusunun ise bugün Eide’nin Akıncı’yla yapacağı görüşmede netlik kazanacağı” iddiasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2017, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108