banner6

Anastasiadis, Browder konusunda Rusya'yı ikna edemedi

banner37

Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in Rusya temaslarında, Gazprom şirketinin hisselerini satın almasının ardından vergi kaçırmakla suçlanan ABD’li milyoner William (Bill) Browder meselesinin de gündem olduğu haber verildi.

Anastasiadis, Browder konusunda Rusya'yı ikna edemedi
banner151 banner143

Rusya hükümetinin konuyla ilgili Anastasiadis’ten yanıtlar istediğini yazan Haravgi gazetesi, meselenin Anastasiadis ile Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev arasındaki görüşmede gündeme geldiğini kaydetti.

Anastasiadis’in,  Rus makamlarının Browder’in Güney Kıbrıs’taki banka hesaplarını araştırmasını yasaklayan Rum mahkemesinin kararı dolayısıyla iki ülke arasında ortaya çıkan sorunların ve yanlış anlamanın çözülmesini istediğini yazan gazete,  konuya büyük önem veren Moskova’nın,  özellikle Devlet Başkanı Putin’in Anastasiadis’ten ikna edici yanıt istediğini belirtti.

Browder’in Putin’in en büyük muhaliflerinden biri olarak addedildiğini yazan gazete, Anastasiadis’in Moskova ziyareti dolayısıyla konunun dün Rus gazetelerinin ilk sayfasında yer aldığını da ifade etti.

Gazete, konunun gündeme geldiği günlerde Rusya Dışişleri Bakanlığının Rum hükümetini sert bir şekilde eleştiren açıklama yaptığını anımsattı.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2017, 12:00
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104