Anastasiadis bugün slovenya'ya gidiyor

banner37

Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis iki günlük ziyaret için bugün Slovenya’ya gidiyor.

banner87
Anastasiadis bugün slovenya'ya gidiyor
banner90
banner99

Alithia’nın Rum Başkanlık Sarayı’ndan yapılan açıklamaya dayandırdığı habere göre, bugün başlayacak Slovenya ziyaretinde Anastasiadis’e eşi, Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis, Sözcü Prodromos Prodromu ve Başkanlık Müsteşarı Vasilis Palmas eşlik edecek. Heyet 10 Ocak sabahı Güney’e dönecek.
Anastasiadis, ziyaretin bugünkü bölümünde Sloven dengi Borut Pahor ile baş başa görüşme yapacak ve iki ülke arasında karşılıklı İşbirliği Memorandumu’na imza atacak.
İkili ilişkiler, Kıbrıs sorunundaki gelişmeler, enerji, Güney Kıbrıs’ın bölge ülkeleriyle üçlü işbirlikleri, Brexit ve AB’nin geleceğiyle ilgili konuların ele alınacağı Anastasiadis-Pahor görüşmesi ve “İşbirliği Memorandumu” imzalanmasının ardından iki lider ortak basın toplantısı düzenleyecek.
Anastasiadis ziyareti çerçevesinde Slovenya Başbakanı Marjan Sarec ile de görüşecek, Slovenya Meclis Başkanı Dejan Zidan tarafından onuruna verilecek yemeğe katılacak. Rum Yönetimi Başkanı, ziyaretin ikinci günü olan yarın ise Pahor’un, onuruna vereceği yemeğe katılacak. Ziyaret çerçevesinde Hristodulidis’in Sloven dengi Miro Cerar ile görüşme yapacak.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 09:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75