Anastasiadis: Çatışmaların sona ermesi için bölgesel barış ilerlemeli

banner37

BM Genel Kurulu çalışmaları çerçevesinde pazartesi gerçekleştirilen, Mülteciler ve Göçmenler hareketi konulu Üst Düzey Toplantısında konuşan Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis, çatışmaların sona ermesi ve gelecekte daha başka çatışmalar olmaması için bölgede barışın ilerletilmesi gerektiğini vurguladı.

Anastasiadis: Çatışmaların sona ermesi için bölgesel barış ilerlemeli
banner90
banner99

Anastasiadis aynı zamanda, Yakın Doğu bölgesinde, çevresel barış, güvenlik, istikrar ve refah için gerekli koşulların yaratılması yönünde, etkili bir grup oluşturulması için Kıbrıs'ın komşu ve ortaklarıyla işbirliği yapacağına değindi.

Anastasiadis, “Kıbrıs, BM üyelerinin, mülteci ve göçmen akınlarının göğüslenmesi yönündeki kolektif bağlılıklarını vurgulayan belgeyi tamamen onaylamış bulunmaktadır’ dedi.

banner134
‘Bu uzun ve büyük göç hareketlerinin nedenlerinin göğüslenmesi konusu, uluslararası toplumun stratejik özünde yer almalı. Tüm çabalarımız, yaşayabilir bir kalkınma yönünde, ihtiyacı olan tüm ülkelere odaklanmalıdır’.

‘Kıbrıs Cumhuriyeti, karşılıklı sorumluluk ilkesine dayanarak, gerekli önlemleri almaktadır’. ‘AB üyesi bir ülke olarak, göçmenlerin ülkemize yeniden yerleşmelerini kabul ettik. İnsan ticareti kurbanlarının tanınması ve korunması yönünde önlemler aldık. İnsan tüccarlarının yargılanması ve mahkûm edilmesi ve göçmen ve mültecilerin desteklenmesi yönünde ikili işbirlikleri gerçekleştirdik’.

 Son olarak Anastasiadis, ‘Kıbrıs, Üst Düzey Toplantısı karşısında üstlendiği sorumluluklarını yerine getirme yönünde çalışmaya devam edecek’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2016, 21:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75