banner6

Anastasiadis RMMO'yu ziyaret etti

banner37

Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in, dün, Rum Milli Muhafız Ordusu (RMMO) Komutanlığı’nı ziyaret ederek reorganizasyon hakkında ilk ağızdan bilgi aldığı belirtildi.

Anastasiadis RMMO'yu ziyaret etti
banner99

Fileleftheros gazetesi ve diğer gazeteler, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in, dün, RMMO Komutanlığı’nı ziyaret etmesi ve RMMO’nun yeniden organizasyonu ve çağdaşlaşma süreci konusunda bilgi alması haberine geniş bir şekilde yer verdiler.

Habere göre Anastasiadis, Rum Savunma Bakanı ile RMMO liderliğinin de yer aldığı ziyaret sırasında, RMMO’nun çağdaşlaştırılması planının sürecini ilk ağızdan tespit etmek amacıyla burada bulunduğunu dile getirdi.

banner134

RMMO’nun çağdaşlaştırılması ve yeniden organize edilmesinin, geniş bölgedeki etkin güvenlik ve istikrar kapısı olarak Kıbrıs’ın rolünün sürekli yükseltilmesine ilişkin stratejik hedefi güçlendirdiğini ve buna katkı koyduğunu belirten Anastasiadis, bunun, bir yandan oynamaları mümkün olan rolü ayrıca RMMO’nun caydırıcı gücünü de güçlendireceğini ifade etti.

Anastasiadis açıklamasında ayrıca RMMO’nun çağdaşlaştırılmasının Kıbrıs sorununun çözümüne ilişkin bir başka seçenek için tercih olarak yorumlanmasının mümkün olmadığını ve yorumlanmaması gerektiğini, çağdaşlaşma içerisinde, müzakerelerde kendilerine güç veren caydırıcı bir güç elde etmeyi ayrıca ya Avrupa’daki ortaklarlarıyla ya da bölgedeki komşularıyla birlikte, kendilerinin güvenilir bir muhatap kılınmasını arzuladıklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2017, 10:53
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104