banner6

Anastasiadis seçim anketinde önde

banner37

Güney Kıbrıs’ta gerçekleştirilen, başkanlık seçimleri ve Kıbrıs sorunu konulu ankette, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in her iki turda da birinci gelerek yeniden seçildiği sonucu çıktı.

Anastasiadis seçim anketinde önde
banner150 banner151 banner143

Alithia gazetesi, “Alphanews” ve “IMR” şirketinin, bin kişinin katılımıyla, 8-13 Haziran tarihleri arasında ortaklaşa gerçekleştirdikleri anketin sonuçlarına göre, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in 2018 yılında Güney Kıbrıs’ta gerçekleştirilmesi öngörülen seçimlerin her iki turunda da galip geldiğini yazdı.

Ankete göre, “Önümüzdeki Pazar seçimlerin ilk turu yapılsa kime oy verirdiniz?” sorusuna katılımcılardan yüzde 35’i Nikos Anastasiadis, yüzde 29’u DİKO Başkanı Nikolas Papadopulos, yüzde 15’i ise henüz AKEL tarafından adaylığı resmileştirilmeyen Mike Spanos yanıtını verdiler.

Seçimlerin sadece en yüksek oyu alan ilk iki adayın yarıştığı ikinci turunda ise Anastasiadis’in Papadopulos’u yalnızca üç puan farkla geçtiğini yazan gazete, bu soruya ilişkin ayrıntılı rakamlara ise yer vermedi.

“Cenevre’ye gitme kararı doğru”

Gazete, anketin Kıbrıs sorununa ilişkin kısmında ise katılımcılara yöneltilen “Kıbrıs sorununun gidişatının ne yönde olduğu?” sorusuna yüzde 67’lik bir kesim “yanlış ya da belki yanlış”, yüzde 33’lük bir kesim ise “doğru ya da belki doğru” yanıtını verdiklerini yazdı.

Gazete ayrıca, ankete katılanların yüzde 70 gibi ezici bir çoğunluğunun, Anastasiadis’in ikinci Cenevre konferansına gitme kararının doğru bir karar olduğunu söylediklerini de aktardı.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2017, 11:11
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110