banner6

Anastasiadis, Türkiye'nin tutumunu şikayet edecek

banner37

AB Konseyi Zirve Toplantısına katılmak amacıyla dün Brüksel’e giden Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, Türkiye’nin tutumunu şikayet edecek.

Anastasiadis, Türkiye'nin tutumunu şikayet edecek
banner99

Alithia gazetesi, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in AB Konseyi Zirve Toplantısı’na katılmak amacıyla Brüksel’e gittiğini ve temasları çerçevesinde Türkiye’nin “kabul edilemez tutumunu” şikayet edeceğini iddia etti.

Habere göre Anastasiadis, bugün gerçekleştirilecek çalışma yemeğinde Türkiye’nin, KKTC’de yaşayan Kıbrıslı Rum ve Maronitlere Güney Kıbrıs’tan gönderilen malzemelere vergi uygulanması kararını ve Kıbrıslı Türklerin sözde “asimilasyonunu” şikayet edecek.

Gazete, Anastasiadis’in ayrıca, Kıbrıs sorununun çözümünden uzaklaştıran eylemlerde bulunmaktan kaçınması için Türkiye’ye çağrı yapılmasını da talep edeceğini öne sürdü.

Moskova ziyareti

Gazete bir diğer haberinde ise, Anastasiadis’in Rusya’ya yapacağı ziyaret çerçevesinde Pazartesi akşamı 60 Rus işadamıyla yemekte bir araya gelmesinin öngörüldüğünü yazdı.

Anastasiadis’in söz konusu yemekte Rusya ile Güney Kıbrıs arasındaki ticari ilişkiler hakkında konuşma yapacağını belirten gazete, Rum Dışişleri Bakanı Yoannis Kasulidis, Maliye Bakanı Haris Yeorgiyadis, Ulaştırma Bakanı Marios Dimitriadis ve Rum hükümet sözcüsü Nikos Hristodulidis’in de yemekte hazır bulunacaklarını aktardı.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2017, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104