Anastasiadis, Türkiye'ye karşı işbirliği ağı oluşturuyor

banner37

Fileleftheros, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in, Doğu Akdeniz’de Türkiye’ye karşı bir eksen oluşturmak hedefiyle, İsrail ve Mısır ile işbirliği parametrelerinden oluşan bir eksen üzerinde hareket ettiğini iddia etti.

Anastasiadis, Türkiye'ye karşı işbirliği ağı oluşturuyor
banner99

Güney Kıbrıs ve Yunanistan’ın İsrail ile savunma bakanları düzeyindeki üçlü görüşmelerinin ardından şu anda benzer bir görüşmenin Mısır ile de ileri götürüldüğünü belirten gazete bu çerçevede Mısır Savunma Bakanı’nın Aralık ayı ortasında Güney Kıbrıs’a gideceğini yazdı.

banner134

Gazete, Güney Kıbrıs’ın Ürdün ile de ilişkilerini ikili düzeyde ilerletmekte olduğunu, bu çerçevede Ürdün Savunma Bakanı’nın önümüzdeki günlerde Güney Kıbrıs’ı ziyarete hazırlandığını kaydetti. 

Haberde, Anastasiadis’in bölgede kurduğu bu işbirliği ağının “hiçbir zıtlaşma veya sorun çıkmadan”  Ürdün ve Lübnan ile tamamlanmakta olduğu da kaydedildi ve kısa süre önce Rum Savunma Bakanı Hristoforos Fokaidis’in temaslarda bulunduğu Lübnan’dan Atina’ya giderek İsrail ile üçlü görüşme gerçekleştirdiği hatırlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2017, 13:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75