Anayolda tümsek!

banner37

Lefkoşa Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nın birçok yerinde oluşan çökmelerden dolayı meydana gelen tümsekler, adeta kazaya davetiye çıkarıyor

Anayolda tümsek!
banner87

Ahmet KARAGÖZLÜ

Ülkemizdeki yollar, sürüş güvenliği açısından her zaman vatandaşlar arasında tartışma konusu oluyor.

Lefkoşa’da Dr. Fazıl Küçük Bulvarı olarak bilinen Hamitköy ile Gönyeli çemberleri arasında kalan anayol, ülkemizdeki birçok yolda olduğu gibi ağır vasıtaların yarattığı tahribata kurban oldu.

Söz konusu anayolunda oluşan çökmelerden dolayı yol kenarlarında, yaklaşık 14 santim yüksekliğinde oluşan tümsekler adeta kazaya davetiye çıkarıyor.

Dün KIBRIS Gazetesi yakınlarında meydana gelen kaza sonrası, trafikte oluşan sıkışıklık, yoldaki tahribatın ne kadar ciddi boyutta olduğunun görülmesini sağladı.

Daha önce KIBRIS’a defalarca konuşan uzmanlar, ülkemizdeki birçok yolun çökmesindeki en büyük nedeninin ağır vasıtaların fazla yük taşıması olduğuna dikkat çekmişti. Uzmanlar, fazla yük taşıyan ağır vasıtalara denetim yapılmazsa yeni yapılan bir yolun bile çökebileceği uyarısında bulunmuştu.

Öte yandan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı resmi internet sitesinden, Karayolları Dairesi’nin Merkezi İhale Komisyonu aracılığıyla Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nın asfaltının tamir edilmesi için ihaleye çıkıldığını, tahmini olarak 959 bin 415 TL 27 kuruş + KDV olarak belirlenen ihalenin 19 Eylül’e kadar teklif verilebileceğini duyurmuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2018, 08:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER