Andros Kiprianu’dan Nikos Kocias’a yanıt geldi

banner37

Yunanistan Dışişleri eski Bakanı Nikos Kocias’ın, AKEL'in kendisini 'görevden aldırdığı' iddialarına AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu'dan yanıt geldi.

Andros Kiprianu’dan Nikos Kocias’a yanıt geldi
banner90
banner99

AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu’nun, Yunanistan Dışişleri eski Bakanı Nikos Kocias’ın “Çözümün Mantığı” isimli son kitabında, kendisiyle ilgili kullandığı bazı ifadelere tepki göstererek, yanıt verdiği belirtildi.

Kocias’ın son kitabında “Dışişleri Bakanlığı görevinden alınmasını dönemin Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’tan AKEL Genel Sekreteri Kiprianu’nun istediğini” söylediğini anımsatan Rum basınındaki haberlerde Kiprianu’nun ise yazılı bir açıklama yaparak Kocias’a yanıt verdiğini ve kitapta belirtildiği gibi 2017 yılının Ocak ayında Atina’ya gitmediğini söylediği yer aldı.

Kiprianu açıklamasında, kitabında kullandığı ifadelerden ötürü Kocias’a kamuoyunu önünde yanıt vermek zorunda kaldığından ötürü üzüntü duyduğunu da belirtti.

Kiprianu açıklamasında Kocias’ı, bir kitabın tanıtımını yapmak uğruna cepheler açmak ve kriz meydana getirmeyi tercih etmekle de eleştirdi.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75