banner6

Anibal, son yolculuğa uğurlandı

banner37

Lefkoşa’nın ün salmış kebapçılarından Anibal Restoran'ın sahibi 81 yaşındaki Saffet Anibal’ın cenazesi, dün toprağa verildi

Anibal, son yolculuğa uğurlandı
banner151

Ceren ÖZBİL

Lefkoşa’nın tarihi kebapçısı Anibal Restoran'ın sahibi 81 yaşındaki Saffet Anibal’ın cenazesi, dün Lefkoşa İsmail Safa Camii'nde kılınan öğle namazının ardından toprağa verildi. Anibal'ı son yolculuğunda yalnız bırakmayan sevenleri, tabutuna çiçekler ve çelenkler bıraktı.

Saffet Anibal'ın cenaze törenine, ailesi ve yakınlarının yanı sıra, İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, UBP milletvekili Ersin Tatar, UBP milletvekili Ergün Serdaroğlu, bağımsız milletvekili Hasan Taçoy ve TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit ve diğer siyasiler katıldı.

Evinde rahatsızlanarak ‘kanama’ şikayetiyle önceki gün sabah saatlerinde Yakın Doğu Hastanesi'ne götürülen Anibal, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

Saffet Anibal kimdir?

Lefkoşa'ya yolu düşen hemen hemen herkesin mutlaka restoranına uğradığı bir isim olan Saffet Anibal, aynı zamanda Gençlik Gücü Spor Kulübü'yle de özdeşleşmiş birisiydi... Anibal, Gençlik Gücü Spor Kulübü'nün yeni kurulduğu yıllarda futbol da oynadı.

Saffet Anibal, gençlik yıllarında Lefkoşa’da sokak sokak gezerek önce bisikletiyle, daha sonra da el arabasıyla kola ve sandviç satıyordu.

Çalışkanlığı, dükkânına astığı “ömür biter, iş bitmez” yazısında da hayat felsefesi rahatlıkla anlaşılabilen Anibal'ın futbol oynadığı yıllarda, devre arasında kola satıp, ikinci yarı tekrar maçına devam ettiği konuşulanlar arasında.

Adı, bir süre futbol oynadığı Gençlik Gücü Spor Kulübü’yle de özdeşleşen Anibal, “Oyna GG” ve “Be annem” ifadelerinin de sahibiydi.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2017, 07:58
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110