banner6

Anında sonuçlandırılacak

banner37

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na yapılacak ticari araç işletme izni yenileme başvuru işlemleri, gerekli harcın yatırılmasıyla birlikte anında tamamlanıp yenilenmiş ticari izin başvuru sahibine verilecek.

Anında sonuçlandırılacak
banner151

Ticari araç sahipleri, bu hafta başından itibaren Lefkoşa’daki Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, Trafik Dairesi İzinlendirme ve Denetleme Şubesi’ne yapacakları işletme izni (A-B-T-Z) yenileme başvurularıyla birlikte gerekli harcı yatırmalarının ardından yenilenmiş ticari işletme izinlerini anında alabiliyor.

Bu arada geçmişte izin yenileme başvurusu yapan, harcını yatıran ve makbuzunu alan ancak yenilenmiş izni almayan ticari araç sahiplerinin, bakanlığa gelerek yenilenmiş izinlerini almaları gerekmektedir.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı geçtiğimiz hafta sosyal medya üzerinden yaptığı duyuruda, kaymakamlıklar aracılığıyla yapılan ticari işletme izni yenileme başvurularının, gerekli harcın yatırılmasının ardından en geç 1 (bir) ayda sonuçlandırılacağını belirtmişti. Geçmişteki uygulama nedeniyle kaymakamlıklar aracılığıyla yapılan ticari araç işletme izni yenileme işlemleri çok uzun bir süre alıyordu.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2018, 10:52
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110