Anıttepe, sonunda bakım yüzü gördü

banner37

Uzun süredir bakımsız, ışıksız ve atıl durumda olan Kıbrıs Türkünün özgürlük mücadelesi lideri Dr. Fazıl Küçük’ün Anıttepe’deki mezarı, bugünkü anma törenleri nedeniyle nihayet temizlendi, ışıklandırıldı

banner87
Anıttepe, sonunda bakım yüzü gördü
banner90
banner99

Uzun zamandır bakımsız ve karanlıktaydı… Daha iki gün öncesine kadar, kapısı kilitli, etrafı ot ve çöplerle kaplı, lambaları ise kırık bir şekilde karanlıkta olan Dr. Fazıl Küçük’ün Hamitköy’deki anıt mezarı nihayet akıllara geldi. Ölüm yıldönümü nedeniyle bugün yapılacak anma törenleri öncesinde önceki gün çevresindeki kuru ot ve çöpler temizlenen Dr. Küçük’ün anıt mezarı dün de çevresindeki kırık spot lambaları değiştirilerek ışıklandırıldı.

Erol KANLIADA

Uzun süredir bakım yüzü görmeyen Kıbrıs Türkünün özgürlük mücadelesi lideri Dr. Fazıl Küçük’ün Hamitköy’de bulunan anıt mezarı, ölüm yıldönümü nedeniyle bugün yapılacak anma törenleri öncesinde bakıma alındı.

Dr. Küçük’ün anıt mezarının bulunduğu Anıttepe’de önceki gün kuru ot ve çöp temizliği yapılırken, dün de anıt mezarın etrafındaki kırık ve bozuk olan spot lambaları değiştirildi.

Aylardır aydınlatma sorunu yaşayan Anıttepe’ye, aydınlatma için yeni spot ışıkları kurulurken, bir diğer yandan ise bölgede bulunan çöp birikintileri de toplandı.

Bölge halkı ise Anıttepe’de gerçekleştirilen bakımın sadece özel günlerde yapıldığından yakınarak, bölgeye sürekli olarak bakım yapılması gerektiğine dikkat çekti.

Bölge halkı, daha önce de ülkenin özgürlüğü için mücadele etmiş bir liderin mezarının bakımsız olmasının üzüntü verdiğini açıklamış ve Anıttepe’ye sürekli bakım yapılıp, bölgedeki güvenliğin artmasını istemişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108