Anıttepe'de hem elektrik hem de yetki sorunu

banner37

Özgürlük mücadelesi Lideri Dr Fazıl Küçük’ün Anıttepe’deki mezarı günlerdir karanlıkta. Anıtta çalışma yapan KIB-TEK ekipleri sorunu tespit edemedi. Öte yandan anıtta yetki karmaşası da yaşanıyor

Anıttepe'de hem elektrik hem de yetki sorunu
banner87

Mustafa ÖZYAĞCI

Ülkemizin mücadele tarihinin unutulmaz liderlerinden Dr. Fazıl Küçük’ün Anıttepe’deki Anıt Mezarı’nın günlerdir devam eden elektrik sorunundan dolayı karanlıkta kalmasına bölgeli bazı vatandaşlar tepki gösterdi.

Vatandaşların şikayetlerini değerlendiren Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK) ekipleri, söz konusu alandaki elektrik kesintisini belirlemek için çalışma yaptı ancak sorunu tespit edemedi.

“Sorunun tespiti için uzun zamana ihtiyaç var”

KIBRIS’a konuşan KIB-TEK’ten bir yetkili, Anıttepe’deki elektrik kesintisinin tespit edilmeyen bir arızadan kaynaklandığını ve bu sorunun giderilebilmesi için zamana ihtiyaç olduğunu söyledi.

KIB-TEK’ın sorumluluğunun daha önce belediyelere ait olan şehir içi sokak aydınlatmaların idamesinin ve elektrik akımını sağlamak olduğunu belirten yetkili, ancak park ve bahçelerin sorumluluğunun belediyelere ait olmaya devam ettiğini söyledi.

Yetki karmaşası yaşanıyor

Söz konusu Anıttepe aydınlatmasının ise Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın sorumluluğunda olduğunu ifade eden KIB-TEK yetkilisi, elektrik kesintisini tespit etmek için giden ekibin sayaçtaki yazılı olan abonelik numarasında da bunu tespit ettiklerini kaydetti.

Yetkili son olarak, Anıttepe’deki aboneliğin Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı adı altında açıldığını, ancak hükümetlerin değişmesiyle birlikte, dairelerin de değiştiğini ve Anıtlar ve Müzelerin şu an Turizm Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösterdiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2018, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER