Ankara ihaleleri müteahhitleri sokağa döküyor!

banner37

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, Vakıf Kültür Varlıkları ile Türkiye'den gelen su hatları işlerinin Ankara'da ihale edilmesi konusunda eylemler başlatmak üzere, Yönetim Kurulunu olağanüstü toplantıya çağırdı. KTİMB Yönetim Kurulu'nun bu akşam 17.30'da toplanacağı bildirilirken, Birlik Başkanı Gürcafer geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada, Vakıf Kültür Varlıkları ile Türkiye'den gelen su hatları işlerinin Ankara'da ihale edilmesi için TC Hükümeti ile KKTC Hükümeti arasında imzalanan İşbirliği Protokolü'nü yok sayacağını belirtmişti.

Ankara ihaleleri müteahhitleri sokağa döküyor!
banner99

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği, Vakıf Kültür Varlıkları ile Türkiye'den gelen su hatları işlerinin Ankara'da ihale edilmesi için TC Hükümeti ile KKTC Hükümeti arasında imzalanan İşbirliği Protokolü'nüne karşı sert eylemler yapacak. Birlik Başkanı Cafer Gürcafer, konu ile ilgili atılacak adımların belirlenmesi amacıyla Yönetim Kurulu'nu olağanüstü toplantıya çağırdı.

banner134
Bu akşam saat 17.30'da toplanacak KTİMB Yönetim Kurulu'nun ana gündem maddesi TC Hükümeti ile KKTC Hükümeti arasında imzalanan İşbirliği Protokolü ile KKTC'de bulunan vakıf kültür varlıklarının restorasyon işlerinin Türkiye’den ihale edilerek, Türkiye’den gelecek olan müteahhitler tarafından yapılması ile Türkiye’den gelen suyun dağıtım hatları işlerinin Ankara'da ihale edilerek, Türkiye’den gelecek müteahhitler tarafından yapılması iken, Birliğin çok sert eylemlere hazırlandığı bildirildi.

Gürcafer, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada, Vakıf Kültür Varlıkları ile Türkiye'den gelen su hatları işlerinin Ankara'da ihale edilmesi için TC Hükümeti ile KKTC Hükümeti arasında imzalanan İşbirliği Protokolü'nü tanımadığını vurgulayarak, sert eylemlerin yolda olduğunun sinyalini vermişti.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2016, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75