Anne-oğul zanlılar, teminatla serbest kaldı

banner37

Gazimağusa’da Çanakkale bölgesindeki bir apartmandan, 4 kişiye ait çok sayıda eşyanın çalınmasıyla ilgili polis soruşturması tamamlandı

Anne-oğul zanlılar, teminatla serbest kaldı
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’nın Çanakkale bölgesinde bir apartmanda, 4 apartman sakinine ait çok sayıda eşyayı çalan anne-oğul zanlılar aleyhine başlatılan polis soruşturması tamamlandı.


Meseleyle ilgili 3 gündür poliste tutuklu bulunan ve aleyhindeki suçlamaları kabul eden zanlılar, ileride yargılanmak üzere KKTC dışına çıkmaktan men edilip 5’er bin TL nakdi teminata bağlandı.


Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Şükrü Hafız’ı yeminli şahadete çağırdı.


Tanık polis Şükrü Hafız, zanlıların, 24-30 Nisan tarihleri arasında, Gazimağusa’da, meydana gelen sirkat suçundan methaldar olduklarını anımsattı.


banner134
Şükrü Hafız, zanlıların, Çanakkale bölgesindeki Kayalar-2 isimli apartmanın merdiven boşluğunda bulunan aynı apartmanda sakin T.K., S.Ç., H.K., ve M.P.’ye ait çeşitli eşyaları sirkat ettiğini hatırlattı.


Hafız, bir adet şezlong, bir adet plastik çamaşır asma aparatı, üç adet halı ve bir çift spor ayakkabı çaldıkları iddia edilen zanlıların, incelenen kamera kayıtları sonucu eşkallerini belirlendiğini ve ikamet ettikleri Kali Land bölgesindeki evlerinde tespit edildiklerini belirtti.


Suçlarını kabul eden zanlılar aleyhine başlattığı tahkikatını tamamladığını anlatan tanık polis, mahkemeden, öğrenci zanlı M.C.M. (E-26) ve KKTC’de çalışma izinli bulunan annesi N.M.’yi (K-56) uygun bir teminata bağlamasını talep etti.


Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıları 5’er bin TL nakdi teminata bağladı.


Çiğdem Güzeler ayrıca, zanlılar lehine KKTC vatandaşı birer kefilin 75’er bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75