banner6

'Annemizin şu an kemikleri sızlıyor'

banner37

Şubat ayında kaybettikleri annelerinin mezarını dün sabah ziyarete gittiklerinde, patlayan boru nedeniyle sular altında bulan Hıfzıoğlu kardeşler, duyarsızlıktan yakındı.

'Annemizin şu an kemikleri sızlıyor'
banner151 banner143

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefkoşa Mezarlığı’nda dün sabah saatlerinde mezarların sulanması için kullanılan çeşmelerinden birinin borusunda patlak meydana geldi. Görevlilerce patlağın fark edilmemesi nedeniyle de bazı mezarlar su altında kaldı.

Geçtiğimiz şubat ayında İngiltere’de hayatını kaybeden ve cenazesi zorluklarla KKTC’ye getirilerek Lefkoşa Mezarlığı’na defnedilen Gülsen Hıfzıoğlu’nun mezarı da sular altında kaldı.

Patlağı da, annelerinin mezarını ziyaret edip dua okumak için mezarlığa giden Eda ve Ebru Hıfzıoğlu isimli kız kardeşler fark etti.

Hıfzıoğlu kız kardeşler, annelerinin mezarının sular altında kaldığını görünce gözyaşlarına boğuldu. Annelerinin İngiltere’de hayatını kaybettikten sonra cenazesini KKTC’ye büyük zorluklar yaşayarak getirdiklerini ifade eden Hıfzıoğlu kardeşler, “annemin şu an mezarda kemikleri sızlıyor. Annemiz şimdi sular altında rahat değil. Biz ona bir şey olmasın diye ilaçlayıp tabutla gömdük. Fakat bugün burada yaşadıklarımız karşısında şok olduk. Annem ülkesinde bile rahat uyumuyor” diye sitem etti.

Karşılaştıkları acı manzara karşısında hemen Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı’yı arayıp olayı aktardıklarını ve görevlilerin kendileriyle ilgilendiğini belirten Hıfzıoğlu kardeşler, “Burada görev yapan çalışanların illaki birilerinin onları aradıktan sonra mı olaya müdahale etmesi gerekir?” diye sordu.

“Kimse isteyerek ya da bilerek yapmadı”

Yaşanan su baskınıyla ilgili konuşan Lefkoşa Mezarlığı Defin İşleri Sorumlusu Hasan Aybar da, ailenin defin işlemleri sırasında bazı sıkıntıları olduğunu, bunun giderilmesi için de ellerinden gelen her türlü yardımı yaptıklarını söyledi.

Bu yaşananların kimsenin isteyerek ya da bilerek yaptığı bir şey olmadığını belirten Aybar, “mezarların sulanması için kullanılan çeşmenin su borusu patladı. Yaşanan sorunun giderilmesi için, çalışanlarımız dozerle toprak getirip takviye yapacaklar. Bu bizim istediğimiz bir şey değil. Yaşanan olay bizim dışımızda gelişti, ancak ailenin mağduriyetini gidermek için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2017, 09:48
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104