banner6

Antik liman bekleniyor

banner37

Yıllarca bakımsızlıktan dökülen Girne Antik Limanı’nda yürütülen restorasyon çalışmaları, bölgede faaliyet gösteren esnafın umut kapısı… Limanda çalışmaların tamamlanacağı günü iple çekiyor…

Antik liman bekleniyor
banner90
banner99
  • “ESKİSİNDEN DE GÜZEL OLACAK”… Tosunoğlu İnşaat Direktörü Uğur Tosunoğlu, en kısa sürede çalışmaları bitirip Girne Antik Limanı’nı topluma kazandırmak istediklerini söyledi. Tosunoğlu, Girne Antik Limanı’nı eskisinden de güzel günlere getirecek olmanın kendilerini motive ederek çalışma heveslerini kamçıladığını vurguladı

  • ESNAFIN BEKLENTİSİ YÜKSEK... Jet Taxi esnafından Ahmet Polat, Girne Antik Limanı’nın yeniden hizmete girmesiyle bölgeye daha çok insanın geleceğini belirterek, limanın açılış tarihini dört gözle beklediklerini kaydetti. White Pearl Hotel Direktörü Birol Bebek de çalışmaların tamamlanmasından sonra bölgenin müşteri potansiyelinin artacağını, yerli yabancı turistin geleceğini vurgulayarak, bu sayede işlerinin daha iyi olacağını ifade etti

Özel Haber Cemre CEMALİ

   Girne esnafı, tarihi Girne Antik Liman'ında, Turizm, Kültür Gençlik ve Çevre Bakanlığı'nın başlattığı renovasyon ve restorasyon projesinin tamamlanacağı günü dört gözle bekliyor.

   Yeni çehresiyle hizmete girecek Girne Antik Limanı, daha şimdiden bölge esnafının umut kapısı oldu.

   Girne Antik Limanı’nda restorasyon çalışmaları devam ederken, KIBRIS muhabiri bölgedeki esnafın nabzını tuttu.

   KIBRIS’a konuşan Tosunoğlu İnşaat Direktörü Uğur Tosunoğlu, tarihe ışık tutan tren raylarını bulmanın sevincini yaşadıklarını, yaptıkları işe dört kolla sarıldıklarını ifade ederek, Girne Antik Limanı’nı eskisinden de güzel günlere getirecek olmanın kendilerini motive ettiğini söyledi.

   Bölge esnafı da Girne Antik Limanı’nın Girne’nin gözbebeği olduğuna işaret ederek, restorasyon çalışmalarının tamamlanmasından sonra beklentilerinin daha da yüksek olacağını anlattı; bölgeye yerli- yabancı bir çok insanın geleceğini kaydetti.

Tosunoğlu: Eskisinden de güzel günlere getireceğiz

   Tosunoğlu İnşaat Direktörü Uğur Tosunoğlu, bölgede temiz su hattındaki çalışmaların tamamlandığını, kanalizasyon alt yapı çalışmalarının ise 2-3 hafta içinde bitirilmesinin öngörüldüğünü açıkladı.

   Girne Antik Limanı’nı eskisinden de güzel günlere getirecek olmanın kendilerini motive ettiğini ve mutluluk verdiğini belirten Tosunoğlu, bu duyguların çalışma heveslerini kamçıladığını söyledi.

   Tosunoğlu, tarihe ışık tutan tren raylarını bulmanın sevincini de yaşadıklarını, yaptıkları işe dört kolla sarıldıklarını anlatarak, en kısa sürede çalışmaları bitirip Girne Antik Limanı’nı topluma kazandırmayı istediklerini kaydetti.

Esnaf ne dedi?

Jet Taxi çalışanı Ahmet Polat :

   “Buraya gelen insanlar Girne Antik Limanı’nı gezmek istiyor; bize hep ne zaman açılacağını soruyorlar. Buradaki çalışmalar tamamlandıktan sonra daha çok insan gelecek. Kapalı olmasına rağmen insanlar gelip bize  Girne Antik Limanı’nı soruyor. Bize en çok Girne Kalesi’ne nereden gidileceğini soruyorlar, demek ki insanlar buraya sık sık geliyormuş. Tadilatı bittikten sonra daha çok insan gelecek; çünkü burası Girne’nin gözbebeği, Girne Antik Limanı olmadan olmaz. Ben 15 yıldır bu duraktayım, yeni haliyle daha da güçlenecek burası. Yeniden açıldığı zaman buraya daha çok insan gelecek”.

Erdal Irmak:

   “Telefon ve ses sistemleri üzerine elektronik işi yapıyorum. Girne Antik Limanı bizim için bir umut. Yapılan düzenlemelerden sonra buraya daha çok insan gelecek. Bu sayede işlerimizin de yoluna gireceğine inanıyorum. Limanın restorasyon çalışmalarının tamamlanmasından sonra beklentimiz daha da yüksek olacak. Tarihi dokuları da koruyarak çalışmaların yapılması çok iyi, çünkü güzellik her zaman göz alıcıdır. Vesile olanlara teşekkür ediyoruz, burası bizim için umut kapısı”.

British Otel Çalışanı Savaş Altuntaş:

   “Ben 20 yıldır burada çalışıyorum. Girne Antik Limanı açıldığı zaman bu yollardan giriş çıkışlar olacağı için buralar daha çok canlanacak. Şimdi buradan gelip geçen herkes, limanı soruyor, ne zaman açılacağını merak ediyorlar. Limanın bakıma ihtiyacı vardı, bu çalışmaların tamamlanması ile her şey daha iyi olacak. Çünkü buralar liman sayesinde hep hareketliydi. Liman olmadan Girne olmaz”.   

White Pearl Hotel Direktörü Birol Bebek:

   “Herkes merak içinde. Yeni limanın nasıl olacağını merak ediyorlar. Her taraftan yerli yabancı turist gelecek, bu sayede işler daha iyi olacak. Umudumuz bu yönde. İnsanların beklentisi, buranın bir an önce açılması. En önemlisi de tarihi dokusunun korunması. Çalışmalar bittikten sonra her şey bizim için de çok güzel olacak. Esnafın beklentisi buranın birçok insanın uğrak noktası olması. Bu sayede müşteri potansiyeli artacak. Buranın özellikle akşamları çok güzeldi, yine o günlere kavuşacağız.”

Abdullah Akın (Berber):

   “Girne Antik Limanı’ndaki çalışmaların tamamlanmasından sonra burada her şey daha iyi olacak. Şu an yol kapalı olduğu için daha az insan geçiyor. Çalışmalar bittikten sonra daha çok insan geçecek buralardan. Limanın yeni hali esnaf için çok önemli bir adım olacak. Çünkü buralar çok önemli. En kısa sürede çalışmaların tamamlanmasını bekliyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104