AP Sivil Özgürlükler Adalet ve İçişleri Komitesi’nden bir heyet Kıbrıs’a geliyor

AP Sivil Özgürlükler Adalet ve İçişleri Komitesi’nden bir heyet Kıbrıs’a geliyor
  • 28 Mart 2018, Çarşamba 14:17

Avrupa Parlamentosu’nun (AP) Sivil Özgürlükler, Adalet ve İçişleri Komitesi’nden (LIBE) bir heyetin, Kayıp Şahıslar Komitesi (CMP) çalışmaları hakkında bilgi almak üzere gelecek hafta Adaya geleceği bildirildi.

Avrupa Parlamentosu’nun Kıbrıs Temsilciliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, 4 Nisan’da saat  09.00’da BM Genel Sekreterinin Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar’la görüşecek heyet, saat 10.00’da CMP üyeleri Gülden Plümer Küçük, Nestoras Nestoros ve Paul-Henri Anni ile bir araya gelecek ve ardından 11.30’da Antropoloji Laboratuarı’nı ziyaret edecek.

Heyet, saat 12.15’te Antropoloji Laboratuvarında basın toplantısı düzenleyecek.

Açıklamada, basın toplantısını takip etmek isteyen basın mensuplarının en geç 3 Nisan saat 12.00’ye kadar isim, kimlik numaraları ve araç plakalarını BM Sözcüsü Ofisine bildirmeleri istendi.

Heyet 4 Nisan’da öğleden sonra Kıbrıs Rum Kesiminde temaslarına devam edecek ve ardından Kıbrıslı Türk (saat 18.00) ve Rum kayıp yakınlarıyla (saat 19.00) AB Evinde ayrı ayrı bir araya gelecek.

AP Delegasyonu şu isimlerden oluşuyor:

Juan Fernando López Aguılar, (S&D, İspanya) (Heyet Başkanı)
Ana Gomes, (S&D, PT)
Asim Ademov, (EPP, BG)
Tomáš Zdechovskỳ, (EPP, CS)
Elissavet Vozemberg-Vrıonıdı, (EPP, EL)

Heyete eşilik edecekler:

Lefteris Chrıstoforou, (EPP, CY)
Costas Mavrıdes, (S&D, CY)
Demetris Papadakıs, (S&D, CY)
Eleni Theocharous, (ECR, CY)
Takis Hadjıgeorgıou, (GUE, CY)

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YAZARLAR

tümü
    Takımlar O G B M Av P
1 TÜRK OCAĞI LİMASOL 1 1 0 0 2 3
2 ÇETİNKAYA TSK 1 1 0 0 1 3
3 BİNATLI YSK 0 0 0 0 0 0
4 CİHANGİR GSK 0 0 0 0 0 0
5 ESENTEPE KKSK 0 0 0 0 0 0
6 GENÇLİK GÜCÜ TSK 0 0 0 0 0 0
7 GİRNE HALK EVİ 0 0 0 0 0 0
8 GÖNYELİ SK 0 0 0 0 0 0
9 KÜÇÜK KAYMAKLI TSK 0 0 0 0 0 0
10 L. GENÇLER BİRLİĞİ SK 0 0 0 0 0 0
11 LEFKE TSK 0 0 0 0 0 0
12 MAĞUSA TÜRK GÜCÜ 0 0 0 0 0 0
13 MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK 0 0 0 0 0 0
14 YENİCAMİ AK 0 0 0 0 0 0
15 BAF ÜLKÜ YURDU 1 0 0 1 -1 0
16 DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK 1 0 0 1 -2 0
yukarı çık