banner6

Apış arasındaki uyuşturucuyu hem içip, hem satacakmış

banner37

Apış arasındaki uyuşturucuyu hem içip, hem satacakmış
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Ercan Havalimanı’ndan ülkeye 75 gram metamfetamine türü uyuşturucu maddeyle giriş yapan Z.B.E., uyuşturucuyu hem içip, hem de satacağını itiraf etti.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu” suçlamasıyla aleyhinde soruşturma başlatılan zanlı Z.B.E. (E-36) dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında Savcı Senem Palabıyık’ın tanığı olarak yeminli şahadet vererek olguları aktaran Kaan Kurtbir, 14.06.2022 tarihinde saat 16.00 raddelerinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye giriş yapmak isteyen Gazimağusa’da sakin zanlı Z.B.E.’nin üzerinde ve eşyalarında yapılan kontrolde zanlının iç çamaşırı içerisine apış arasına gizlenmiş iki ayrı paket halinde yaklaşık 75 gram ağırlığında methamfetamine türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.

   Kurtbir, zanlıdan yapılan soruşturmalarda tasarrufunda bulunan söz konusu maddeleri 14.06.2022 tarihinde Gaziantep’te daha önceden tanıyıp, uyuşturucu işleriyle uğraştığını bildiği ve ismini İbo olarak bildiği bir şahıstan 11 bin 500TL karşılığında 75 gram olarak aldığını itiraf ettiğini kaydetti.

   Kurtbir, ayrıca zanlının söz konusu maddelerin bir kısmını kendisinin içip, bir kısmını ise müşteri bulması halinde satışını yapacağını itiraf ettiğini mahkemeye aktardı.

   Tahkikatın çok yönlü devam ettiğine vurgu yapan Kurtbir, zanlının iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya, istenen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104