banner6

Aplıç kapısının güneyindeki çalışmalar ilerliyor

banner37

Lefke-Aplıç sınır kapısının açılması çalışmalarının ilerlediği, kapının açılması için Kıbrıs Rum tarafında yapılması gereken yol çalışmalarına ilişkin olumlu gelişme kaydedildiği bildirildi.

Aplıç kapısının güneyindeki çalışmalar ilerliyor
banner90
banner99

Fileleftheros gazetesi “Lefke-Aplıç Kapısının Açılmasına Doğru” başlığı altında verdiği haberinde, Lefke-Aplıç kapısının açılması konusunda olumlu gelişmelerin yaşandığını, kapının açılması için Güney Kıbrıs tarafında kalan mevcut yolun iyileştirilmesinin önündeki engellerin aşıldığını yazdı.

Gazete, Aplıç kapısına ulaşım için kullanılacak “Lefkoşa-Kalopanayoti” yolu kavşağından Pirgo köyüne giden 3 kilometrelik yolun iyileştirilmesinin önündeki en büyük engellerden biri olan çevre raporunun tamamlandığını belirtti.

Raporda, genişliği 11 metre olan yolun, kontrol noktasına kadarki kısmının genişliğinin 9 metreye düşürülmesi, kontrol noktasından başlayarak ara bölgede kalan yolun genişliğinin ise 7 metre olmasının öngörüldüğü bildirildi.

Haberde, Lefke-Aplıç kapısının açılması için gerekli yol çalışmalarının kuzeydeki kısmının ise AB yardımlarıyla gerçekleştirileceği vurgulandı.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2016, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104