APOEL önünde KKTC plakalı taksiye saldırı

banner37

Aziz Canaş yönetimindeki taksi, bu sabah saat 01.00'da Larnaka dönüşü Şampiyonlar Ligi gruplarına kalan APOEL Futbol Kulübü taraftarı ırkçı holiganların saldırısına uğradı. Güney Lefkoşa'daki kulüp binası önündeki ışıklarda meydana gelen saldırı sonucu Rifat Turgut'a ait takside maddi hasar meydana geldi.

APOEL önünde KKTC plakalı taksiye saldırı
banner99

Osman KALFAOĞLU

Lefkoşa Taksiciler Birliği Başkanı olan Turgut, KIBRIS'a yaptığı açıklamada, saldırıyla ilgili ifade vermek için Ay Demet Polis karakoluna gidildiğini ancak Türkçe çevirmen bulunamadığını anlattı. Sabaha karşı KKTC polisine ifade verdiklerini ve gereğinin yapılacağı sözünü aldığını söyleyen Turgut, saldırı nedeniyle arabadaki turistlerin çok büyük korku yaşadığını söyledi.

Rifat Turgut saldırıyı şu şekilde aktardı:

"Olay saat 01.00 sıralarında oldu. Taksi Larnaka dönüşü APOEL önündeki ışıklarda ikinci sırada bekliyordu. Kulüp binası bahçesinde ise 30-40 kişilik bir grup vardı. Grubun içinden biri KKTC plakasını görünce arabanın ön camına tükürdü. Ardından bir diğeri tükürdü. Sonra biri arka tarafa teneke bira kutusu fırlattı. Yeşil yanıp araba ilerlemeye başladığında grubun içinden biri hızla koşarak aracın yan tarafında uçan tekme attı. Arabada hasar oluştu"

banner134
Turgut, Aziz Canaş'ın ifade vermek için Ay Demet polisine gittiğini, bir buçuk saat Türkçe çevirmen beklediğini söyledi. Rumca bilen bir başka Kıbrıslı Türk taksicinin yardımcı olmak için karakola gittiğini ancak onun çevirmenliğinin kabul edilmediğini anlattı. Ay Demet polisinin Canaş'ı daha sonra Atalasa bölgesinde bulunan Adli Şube'ye yönlendirdiğini ancak gitmek istemediğini, arabayı emare olarak tutmak istediklerinde bunun da reddedildiğini ve şoförün arabayla birlikte kuzeye döndüğünü söyledi. Kendisinin ise turistlerin mağdur olmaması için sınıra gelir gelmez onları alıp Girne'de adreslerine bıraktığını anlatan Turgut, çok gergin anlar yaşandığını ifade etti.

KIBRIS'ın edindiği bilgiye göre iki toplumlu Suç ve Suça Dair Teknik Komite'nin Kıbrıslı Türk üyelerine polis tarafından saldırı hakkında herhangi bir bilgi verilmedi. Söz konusu komite, adli olaylarda iki taraf arasındaki iletişimi ve bilgi paylaşımını sağlıyor.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2017, 16:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75