Arabada rahatsızlandı,uyuşturucudan tutuklandı

banner37

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından aracı içerisinde uyuşturucu maddeyle yakalanan zanlı A.G., dün sabah Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı

Arabada rahatsızlandı,uyuşturucudan tutuklandı
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

Girne Çevre Yolu’nda bulunan Zeytinlik kavşağı ışıklarında, aracı içerisinde rahatsızlanan A.G.’nin arabasında yapılan aramada gazete kağıdına sarılı halde 100 miligram bonzai türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirildi.


“Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı A.G., dün sabah Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.


Yargıç Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada Savcı Doğa Tokay, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli İbrahim Atabek’i tanık olarak dinletti.

banner134

Mahkemede yeminli şahadet veren İbrahim Atabek, zanlı A.G.’nin önceki sabah saat 09.00 sıralarında Girne Çevre Yolu’nda bulunan Zeytinlik ışıklarında aracı içerisinde rahatsızlandığını belirterek çevredeki vatandaşlar tarafından kendisine ambulans çağrıldığını söyledi.


Atabek, ambulansın gelmesiyle birlikte zanlının bir adet tütünle karışık bonzai olduğuna inanılan sarma sigarayı camdan dışarı attığını ve akabinde de tutuklandığını ifade etti.


Atabek, araç içerisinde gazete kağıdına sarılı halde 100 miligram bonzai türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi emare olarak aldıklarını belirtti.


Atabek, zanlı A.G.’nin ilgili polise gönüllü ifade verdiğini belirterek bahse konu uyuşturucu maddeyi kimden aldığını beyan ettiğini söyledi.


Meseleyle ilgili tahkikatın yeni başladığını ve konuyla ilgili aranan bir şahsın olduğunu belirten Atabek, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Yargıç Mesut Mesutoğlu, uyuşturucu madde suçlarının kamuda endişe yaratan suçlardan biri olduğuna dikkat çekerek, zanlının işlediği suçla ilgili ciddi anlamda aranmakta olan bir kişi olduğuna ve tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2018, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75