banner6

Arabada uyuşturucu bulundu

banner37

Polis memuru Fahri Toklu’yu bıçaklayıp ağır yaralayan ve 15 gün sonra yakalanan zanlı Gökhan Takımcılar’ın KKTC’ye Rum zanlı A.A.C.’nin aracıyla geçiş yaptığı belirlendi. Vadili’de gözaltına alınan Rum zanlı, dün mahkemeye çıkarıldı

Arabada uyuşturucu bulundu
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Gaziköy’de, polis memuru Fahri Toklu’yu defalarca bıçaklayıp ağır yaraladıktan sonra kaçan ve 15 gün sonra Kırklar’da askeri yasak bölge içinde suçüstü yakalanan zanlı Gökhan Takımcılar’ın KKTC’ye Rum zanlı A.A.C’nin aracıyla geçiş yaptığı belirlendi.

banner134

“Birinci derecede askeri yasak bölgeyi ihlal etmek” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu”  suçlamalarıyla tutuklanan zanlı A.A.C., dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak, Dörtyol Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Muhammet Göktaş’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Göktaş, zanlı A.A.C.’nin, 29.08.2021 tarihinde saat 18.30 sıralarında katle teşebbüs ve birçok hırsızlık suçlarından aranan zanlı Gökhan Takımcılar ile birlikte kendisine ait araçla Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nden, Beyarmudu’na gelip, gayrı yasal olarak KKTC’ye geçiş yaptıklarını mahkemeye aktardı.

Polis memuru Muhammet Göktaş, zanlının Vadili’de tutuklandığını ve zanlıya ait araçta yaklaşık 10 gram ağırlığında Hintkeneviri ve 3 gram ağırlığında metamfetamin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunup, emare alındığını kaydetti.

Göktaş, olayla ilgili tahkikatın devam ettiğini ayrıca uyuşturucuyla ilgili de ayrı bir soruşturma yürütüldüğünü belirterek, zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Hazal Hacımulla, suçların ciddiyetine vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88