Arabalarındaki eski hasarları sigortaya ödetsinler diye bilerek kaza yaptılar

banner37

Barış Umut Aydoğdu ve Büşra Cengiz, “amme fesatçılığı” suçundan tutuklandı

banner87
Arabalarındaki eski hasarları sigortaya ödetsinler diye bilerek kaza yaptılar
banner8

Araçlarında eskiden oluşmuş hasarları, sigortaya tamir ettirmek için bilinçli kaza yapan zanlılar Barış Umut Aydoğdu ve Büşra Cengiz tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.


Mahkeme haklarında 2 günlük tutukluluk emri verdi.


Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Mert Gültuna olayla ilgili bulguları aktarı. Gültuna, 31 Ocak 2020 tarihinde saat 12.45 raddelerinde Girne’de Zeytinlik köyü Alemdağ Sokak içerisinde LS 260 plakalı araç sürücüsü zanlı Barış Umut Aydoğdu (E-23) ve LY 472 plakalı araç sürücüsü Büşra Cengiz’in (K-22), LS 260 plakalı araçta daha önceden oluşan hasarı yaptırabilmek amacıyla bilerek ve isteyerek, LS 260 plakalı aracın ön kısmı ile LY 472 plakalı aracın arka kısmına çarptırıp bir kaza yaptığını söyledi.


Polis, tüm hasarların o esnada meydana geldiğini kaza mahalline gelen Girne Polis Müdürlüğü Trafik şubesi ekibine yeni yapmış gibi göstermeye çalışarak amme fesatçılığı yaptıklarını mahkemeye aktardı.


Polis, her iki şahsın aynı gün mahkeme emri gereği tutuklandığını ve gönüllü ifade vererek işlemiş oldukları suçu itiraf ettiklerini söyledi. Polis mesele ile ilgili olarak yürüttükleri tahkikatın yeni başladığını ve zanlıların vermiş olduğu gönüllü ifadenin teyit tekzibinin yapılması gerektiğini, alınacak ifadeler ve izlenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu belirterek ilk etapta zanlıların 2 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Murat Soytaç zanlıların soruşturma maksatlı ilk etapta 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108