banner6

Arabasına aldığı kadınları taciz etmekle suçlanıyor

banner37

Arabasına aldığı kadınları taciz etmekle suçlanıyor
banner151 banner143

Güren TİLKİ

   Güzelyurt-Kalkanlı anayolu üzerinde, üç farklı tarihte ikisi durakta bekleyen biride yaya olan üç kadına karşı cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen zanlı N.İ., tutuklandı.

   “Cinsel saldırı”, “Cinsel taciz” ve “Darp” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı N.İ., dün Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

   Yargıç Şevket Gazi’nin huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru İpek Süzgen, zanlı N.İ.’nin 28 Ocak,10 Şubat ve 22 Mayıs tarihlerinde işlenen “Cinsel saldırı”, “Cinsel taciz” ve “Darp” suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

   Süzgen, zanlının 28 Ocak’ta Güzelyurt’ta, Kalkanlı’ya gitmek için otobüs durağında bekleyen Z.Ş.’nin yanında durup, adı edileni rızasıyla Kalkanlı’ya götürmek amacıyla kullanımında bulundurduğu aracına alıp, seyir haldeyken kadına cinsel tacizde bulunduğunu kaydetti.

   Süzgen, zanlının 10 Şubat 2022 tarihinde yine Güzelyurt-Kalkanlı anayolu üzerinde Kalkanlı’ya gitmek için yürüyen A.Ç. isimli kadını, aynı şekilde aracına aldıktan sonra, seyir halinde bulundukları sırada adı edilenin elini eliyle rızası dışında cinsel davranışla tutarak, adı edilene hitaben, “Ellerin çok soğuk ver ısıtayım” sözlerini söylemek suretiyle taciz etmekle methaldar olduğunu belirtti.

   Süzgen, yine zanlının 22 Mayıs 2022 tarihinde ise Güzelyurt’tan Kalkanlı’ya gitmek için otobüs durağında bulunan Z.İ.C. isimli kadının yanında aracıyla durup, aynı şekilde Kalkanlı’ya götürmek için aracına aldığını anlattı.

   Polis memuru İpek Süzgen, zanlının, söz konusu kadını taciz etmekle methaldar olduğuna vurgu yaptı. 

   Süzgen, 26 Mayıs tarihinde her üç müştekinin de ifade verip, zanlıyla ilgili şikayetçi olduklarını mahkemeye aktardı.

   Süzgen, zanlının kimliğinin belirlenip, tutuklandığını ve tahkikatın tamamlandığını söyleyerek, yargılanıncaya değin mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Şevket Gazi, zanlının yurtdışına çıkışının yasaklanmasına, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 100 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104