Arabayı tekmelerken,kameraya yakalandılar

banner37

Bir eğlence mekânının önünde kavga eden 5 kişi, olaydan 3 gün sonra yapılan şikayet üzerine ‘park halindeki aracı hasara uğrattıkları’ suçlamasıyla tutuklandı

Arabayı tekmelerken,kameraya yakalandılar
banner90
banner99

Serap ŞAHİN

Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir eğlence mekânı önünde kavga eden ve kavga ettiği kişilerden birinin aracına da zarar veren Mehmet Şükrü Yazar, Muhammet Hamidanoğlu, Velet Yücel, Fatih Acar ve Selahattin Acar, kavgadan 3 gün sonra yapılan şikayet üzerine tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı ve aleyhlerine 2 gün tutukluluk emri temin edildi.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı adına Savcı Dilhan Çavuş, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Hüseyin Ergüleç’i tanık olarak dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, olayla ilgili olguları mahkemeye aktardı.


Ergüleç, Mehmet Şükrü Yazar, Muhammet Hamidanoğlu, Velet Yücel, Fatih Acar ve Selahattin Acar’ın bir taraf olup, diğer taraf olan Lefkoşa’da sakin Yusuf Kaya, Atıf Albayrak ve Can Kaya ile,13 Ekim 2019 tarihinde saat 03.30’da Lefkoşa’da umumi bir yer olan Osman Paşa Caddesi üzerindeki Soho isimli barın ön kısmında aralarında çıkan sözlü tartışmaya müteakip birbirlerinin vücutlarının muhtelif yerlerine elleri ve ayakları ile vurarak bir kavgada yer aldıklarını söyledi.


banner134
Polisin olay yerine gelmesi üzerine, söz konusu kavganın son bulduğunu ve şikâyetçi bulunmaması üzerine konunun soruşturmasının ileri görülmediğini aktaran Ergüleç, meselenin 16 Ekim tarihinde müşteki Can Kaya’nın polise gelip aracının olay gecesi hasara uğratıldığını şikâyet etmesi üzerine tahkikat başlatıldığını söyledi.


Kamera görüntülerinin incelemesinde söz konusu araca hasar verdiği tespit edilen zanlıların derdest emri ile tutuklandığını kaydeden Ergüleç, kavga esnasında zanlıların park halinde bulunan Can Kaya’ya ait GZ 047 plakalı araca kasten ve kanunsuz olarak tekme atmak suretiyle kasti hasara uğrattıklarının tespit edildiğini mahkemeye aktardı.


Soruşturmanın devam ettiğini belirten Ergüleç, kamera görüntülerinde kullanıldığı tespit edilen tecavüzkâr aletlerin de görüldüğünü onların da tespit edilemediğini belirterek soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için, zanlıların ilk etapta 2 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Yargıç Hazal Hacımulla, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 2 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2019, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75