Araç Kayıt Şubesi’nin çilesi arka tarafa taşındı

banner37

Koronavirüs’e karşı alınan tedbirler çerçevesinde içeriye belirli sayıda kişi alındığı için, Lefkoşa Araç Kayıt, Muayene ve Ruhsatlandırma Şubesi’nde dün işlem yaptırmak isteyenler güneşin altında saatlerce sıra bekledi

banner87
Araç Kayıt Şubesi’nin  çilesi arka tarafa taşındı
banner90
banner8

“Rezilliği gizlemek istediler” Lefkoşa Araç Kayıt Şubesi’nde dün yaşanan yoğunluk, vatandaşları çileden çıkardı. Giriş için kullanılan ana kapı dün kapatıldı ve vatandaşlar şubenin arka giriş kapısını kullanmak zorunda kaldı. Kapalı alan olmadığı için sıcaktan bunalarak bulabildikleri gölge yerlere sığınmaya çalışan vatandaşlar KIBRIS’a konuşarak, “Yaz kış buranın çilesi bitmiyor. Ana giriş kapısını kapattılar çünkü rezilliği gizlemek istediler, bu sebeple bizi arka giriş kapısından alıyorlar” ifadelerini kullandı.

Doğan SAMER

   Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler çerçevesinde işyerleri içerisine belirli sayıda kişi alınması kuralı, dün Lefkoşa Araç Kayıt, Muayene ve Ruhsatlandırma Şubesi’nde işlem yaptırmak isteyenler için eziyete dönüştü.

   Çifte mesai olduğu için dün şubede her zamankinden daha fazla yoğunluk yaşanırken, Lefkoşa Araç Kayıt, Muayene ve Ruhsatlandırma Şubesi’nin ön kapısı kapatıldı ve vatandaşlar içeriye arka kapıdan alındı.

   İçeriye belirli sayıda kişi alındığı için uzun süre dışarıda beklemek zorunda kalan vatandaşlar ise isyan etti. Sıcağın altında saatlerce sıra beklediklerinden yakınan vatandaşlar, sığınabilecekleri gölgelik bir alan olmadığını bu nedenle bulabildikleri bina veya ağaç gölgelerinde topluca beklemek zorunda kaldıklarını anlattı.

   KIBRIS’a konuşarak şikayetlerini dile getiren vatandaşlar, araç kayıttaki bu sorunun uzun zamandır çözülmediğini belirterek, bu sıcak aylarda Covid-19 pandemisi nedeniyle şubenin içerisinde bulunan bekleme alanını kullanamadıklarını ve dışarıda da bekleme alanı olmamasını eleştirdi.

   Evraklarının zaman aşımına uğrayarak ceza yeme gibi durumla karşı karşıya olduklarını söyleyen vatandaşlar, “Her zaman için araç kayıt şubesi büyük sorun oldu. Yaz kış buranın çilesi bitmiyor. Bugün de (dün) ana giriş kapısını kapattılar, çünkü rezilliği gizlemek istediler, bu sebeple bizi arka giriş kapısından alıyorlar” ifadelerini kullandı.

   Vatandaşlar, işlem yapılma sayısında kota olduğu için dün çoğu kişinin işlem yapamadığını ve mağdur olduğunu belirti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75