banner6

Araç kuyruğu yola taştı

banner37

Lefkoşa sanayideki Araç Muayene Şubesi’nde yeterli personel olmamasından dolayı, vatandaşlar saatlerce güneşin altında işlem sırası beklemek zorunda kaldı

Araç kuyruğu yola taştı
banner150

banner150

banner99

YİNE ARAÇ MUAYENESİ ÇİLESİ… Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Araç Muayene Şubesi’ne dün giden vatandaşlar, resmen çile çekti. Şubede yeterli personel olmaması nedeniyle araç muayenesinde işlemler yavaş ilerledi, yol içerisine kadar araç kuyruğu oluştu. Saatlerce güneşin altında beklemek zorunda kalan vatandaşlar ise, araç muayenesinin artık işkenceye dönüştüğünü söyledi.

Doğan SAMER

   Ülkemizde üç yılda bir yapılan araç muayene işlemi vatandaşlar için işkenceye dönüştü.

   Dün sabah araçlarının muayenesini yaptırabilmek için Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Araç Muayene Şubesi’ne giden vatandaşlar, işlemleri yapan personelin az sayıda olması nedeniyle araç kuyruğu, anayola kadar uzandı. Sanayideki trafik akışını da engelleyen araç kuyruğu, vatandaşlar arasında zaman zaman gergin anlar yaşanmasına da neden oldu.

   İşlem sırasının kendilerine gelmesini bekleyen vatandaşlar ise isyan etti. “Bu iş artık işkenceye dönüştü” diyen vatandaşlar, Araç Muayene Şubesi’nde yeterli personelin olmamasından dert yandı. Vatandaşlar, “Yıllardır bu soruna kalıcı bir çözüm bulamadılar. Kamu kuruluşlarındaki bu ciddiyetsizlik sürdüğü sürece bir arpa boyu yol kat edemeyeceğiz. Tek çözüm kamuda reform yapılmasıdır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104