Araca zamanında bakım yapılmaması, riski artırır

banner37

Makinist Mehmet Oğuz, zamanında bakımı yapılmayan araçlarda yangın riskinin yüksek olduğunu belirterek, araç sahiplerini uyardı:

banner87
Araca zamanında bakım yapılmaması, riski artırır
banner90
banner99

Erol KANLIADA

Bazen seyir halindeyken, bazense park halindeyken ‘elektrik aksamında meydana gelen kısa devre’ nedeniyle araçlarda yangın çıkması sıklıkla yaşanıyor.


Lefkoşalı makinistlerden Mehmet Oğuz, bunun araçlara zamanında bakım yapılmaması nedeniyle elektrik aksamında yaşanan sorundan kaynaklandığını vurgulayarak, araç sahibi ve sürücüleri, araçlarının bakımlarını zamanında yaptırmaları için uyardı.


Mehmet Oğuz, zamanında bakımı yapılmayan araçların bu tür bir risk taşıyabileceğini ve bakım gereken araçların en erken zamanda bakım için makiniste götürülmesi gerektiğini vurguladı.


Araçlarda bulunan yakıt hortumlarının bakımının da zamanında yapılması gerektiğine dikkat çeken Oğuz, yakıt hortumlarının bakımsız kalması halinde araç yangınına sebep olabileceğini kaydetti.


Oğuz, özellikle eski model araçlarda 2-3 saat aralıksız klima çalıştırmanın araçlara zarar verdiğini ve aracın içindeki elektrik teşkilatında yaşanacak bir sorunun da yangına sebebiyet verebileceğini söyledi.


Oğuz, sözlerine şöyle devam etti:


“Araçların elektik teşkilatında çıkabilecek sorunlar yeni model araçlarda yaşanmıyor fakat yine de dikkatli olmakta ve zamanında bakım yaptırmakta fayda var.


Araç sahipleri kesinlikle makinistinin önerdiği zamanda aracını bakıma götürmeli. Özellikle aracın elektrik teşkilatının bakımı için iş bilir ve tecrübeli kişilere aracını götürmesi gerekir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108